6 najlepszych piosenek Asking Alexandria

Asking Alexandria fot. Archiwum Zespołu/NajlepszePiosenki.pl


Nowy wokalista, nowy rozdział, wciąż rodzina. W zmienionym składzie zespół Asking Alexandria odwiedzi nasz kraj.

W styczniu 2015 szeregi metalcore’owej ekipy opuścił Danny Worshop. Jego miejsce za mikrofonem zajął Denis Stoff, który szlify w śpiewaniu i wrzeszczeniu oraz grze na gitarze zdobywał w grupach Make Me Famous czy Down & Dirty. Pierwsze kawałki z nowym frontmanem Asking Alexandria już opublikowali, pora przekonać się, jak z chłopak z Ukrainy wypada na żywo.Okazja nadarzy się już w przyszłym tygodniu. 12 października zespół zagra w warszawskiej Progresji a 13 października w krakowskiej Fabryce. Na trasie Asking Alexandria towarzyszą August Burns Red oraz In Hearts Wake. Dzięki organizatorom – Go Ahead i Knock Out Productions – będziemy mieli dla Was bilety na koncerty: 3 pojedyncze wejściówki na występ w stolicy i 2 pojedyncze na występ w byłej stolicy. Na razie, 6 najlepszych piosenek Asking Alexandria.

„Moving On”

Klasyczna power ballada, z mocną perkusją, pełnym emocji śpiewem i harmonijnym, heavy graniem.

Numer odpowiada o tym, co muzycy czują, gdy są długo w trasie. – W trasie bywa ciężko i tęsknimy za domem – wyjaśnia gitarzysta Ben Bruce. – Z drugiej strony uwielbiamy to. To dwie sprzeczne ideologie. Kochamy i nienawidzimy zarazem.

Wideo ukazuje muzyków Asking Alexandria podróżujących z koncertu na koncert. W klipie gościnnie pojawiają się też Ice-T oraz frontman Trivium, Matt Heafy.

– Po raz pierwszy w naszej karierze pokazujemy się w tak szczerym świetle – opowiadał o teledysku Bruce. – Żadnych narkotyków, imprezowania, scenariusza, żadnych bzdur. To tylko nasza piątka, całkowicie obnażona.

„Reckless and Relentless”

Trochę typowego metalcore’a z krzykami i melodyjnym śpiewaniem, a trochę mroczniejszego gardłowo-trzewiowego darcia.

– Ten tytuł znakomicie podsumowywał całą płytę i dwa lata w trasie – tłumaczył gitarzysta Asking Alexandria, Ben Bruce. – To było coś brawurowego i nieustannego (reckless and relentless). Gramy na żywo bez przerwy jeszcze od czasu nim wydaliśmy pierwszą płytę. Zaczęliśmy z miesiąc przed tym jak ukazał się nasz debiut i od tamtej pory nie przestaliśmy. Zrobiliśmy sobie przerwę na pracę w studio i z tydzień na święta.

„Run Free”

Dynamiczny, skoczny numer, z fajnym, klangującym basem. Partia liryczna ma w sobie sporo melancholii, ciepłych emocji i dobrej energii.

Piosenka dedykowana jest fanom Asking Alexandria, którym jest ciężko w życiu, którzy są prześladowani w szkole lub którzy po prostu przechodzą trudy dorastania.

– Czujemy, że mamy pewną odpowiedzialność wobec tych dzieciaków – wyjaśniał gitarzysta. – Jesteśmy ich idolami, staramy się więc wykorzystać to. Powiedzieć im, że ich wspieramy, że na końcu tunelu jest światło. To bardziej pozytywna piosenka od tych, które zazwyczaj piszemy.


„Breathless”

Dzikość, dzikość i raz jeszcze dzikość.

Danny Worsnop napisał numer podczas trasy, gdy narkotyki i alkohol były dla niego chlebem powszednim. – Byłem naćpany i postanowiłem, że muszę z tym skończyć, że muszę się zmienić – wspominał były już frontman Asking Alexandria. – Ta piosenka to przede wszystkim przyznanie się do problemu i mój sposób, by o nim powiedzieć, a także o potrzebie, by uciec od siebie samego (co jest bardzo trudne bez względu na to, jak wiele środków odurzających jest w twoim organizmie).

„The Final Episode (Let’s Change The Channel)”

Ruszamy ostro, z wściekłym graniem na dwie stopy. Brzmienie jeszcze trochę surowe, a numer przepełniony młodzieńczym gniewem. Jest w tym dzikość, pewna nerwowość skontrowane z odrobiną łagodności.

– Ta piosenka powstała, gdy zaczęliśmy z Benem pisać razem i jammować – wspominał eks-wokalista Asking Alexandria, Danny Worsnop. – Mieliśmy tekst, ale wtedy byłem gitarzystą. Wszedłem jednak do budki, gdzie nagrywaliśmy wokale i zrobiłem roboczą wersję, którą mieliśmy posłać do potencjalnych frontmanów. Chłopaki od razu zwolnili mnie z posady gitarzysty i kazali śpiewać. Zajęło to około 30-40 minut. Od czasu tamtego jam session, ten numer wcale się nie zmienił.

„I Won’t Give In”

Czy będzie to jedna z najlepszych piosenek Asking Alexandria to się jeszcze okaże, bowiem to całkiem świeża rzecz. Zespół opublikował kawałek zaledwie we wrześniu 2015 roku. To pierwszy numer z udziałem nowego wokalisty, Denisa Stoffa (w paszporcie ma Denis Aleksandrowicz Szaforostow), który zastąpił Danny’ego Worsnopa.

– Ten klip pokazuje, jak silna jest nasza rodzina – komentuje gitarzysta, Ben Bruce. – Miłość i wsparcie, które przez lata otrzymaliśmy od ludzi jest niesamowite, a ten teledysk przybliża, jaka więź łączy nas z fanami.

Kawałka należy spodziewać się podczas nadchodzących koncertów Asking Alexandria.

Asking Alexandria
Wykonawcy: Asking Alexandria | August Burns Red | In Hearts Wake
Miejsce: Kraków, Fabryka
Data: 12 października 2015
Początek: 18:00
Organizator: Knock Out Production

Asking Alexandria
Wykonawcy: Asking Alexandria | August Burns Red | In Hearts Wake
Miejsce: WARSZAWA, Progresja
Data: 13.10.2015
Początek: 18:00
Organizator: Go Ahead


Komentarze

Anka Szymla

Mimo młodego wieku Anka Szymla napisała już 7895 recenzji, które ukazywały się m.in. w Onecie i WirtualnejPolsce. Za swoim ulubionym zespołem potrafi pojechać nawet do... Berlina. Nie proście jej o przysługę podczas Australian Open bo jest wtedy mocno niewyspana. Kocha Dave'a Grohla, Roba Zombie, Trenta Reznora i Josha Homme'a. Zapomina o nich szybko gdy Polsat puszcza pierwszą "Szklaną pułapkę", bo najbardziej kocha Bruce'a Willisa z czasów gdy miał jeszcze odrobinę włosów.