Arlo Parks – Eugene -Najlepsza piosenka 2020 rokuArlo Parks, zamieszkała w Londynie wokalistka o nigeryjsko-francuskich korzeniach, już stała się jedną z najważniejszych debiutantek. Nie wierzycie? Postaramy się przekonać was jednym z jej singli.

Jedną z najbardziej znanych kompozycji w niedużej dyskografii wokalistki jest nagranie zatytułowane „Eugene”. Singiel ukazał się na początku 2020 roku i pełnił on rolę pierwszej zapowiedzi debiutu artystki. Utwór utrzymany jest w dusznym, spokojnym rhythm’and’bluesowo-bedroom popowym klimacie. Urzeka tekst, w którym Parks śpiewa o przyjaźni. Taką samą tematykę porusza prosty, symboliczny klip.

Wokalistka w obiektywie fotografa w sesji dla magazynu „NME”

Debiutancka płyta artystki – „Collapsed in Sunbeams” – ukazała się 29 stycznia 2021 roku. Jest ona następczynią dwóch epek, jakie Arlo wydała w 2019 roku (mowa tu o albumach „Super Sad Generation” i „Sophie”). Delikatny i nienarzucający się krążek młodej wokalistki dotarł do 3. miejsca na brytyjskiej liście bestsellerów. Był także 6. w Austrii, 10. w Niemczech i 18. w Australii.

Mimo niedługiego stażu Parks ma szansę na kilka nagród BRITs Awards. Nominowana została w kategoriach Najlepsza wokalistka, Debiut roku oraz Album roku. W tych samych kategoriach pojawia się i Celeste, którą ostatnio wam przedstawialiśmy.

Przez pandemię koronawirusa znacznie wyhamowały koncertowe plany wielu artystów i koncertowych agencji. Jest jednak nadzieja na wznowienie występów w drugiej połowie 2011 roku. Wierzy w to chociażby agencja Alter Art, która zaprosiła do Polski Parks. Arlo zaśpiewać ma w Warszawie 19 listopada. Bilety trafiły już do sprzedaży.


Arlo Parks – Eugene

Data premiery: 11 lutego 2020 roku
Autorzy piosenki: Arlo Parks, Gianluca Buccellati
Liczba odtworzeń na YouTube: 820 970
Liczba odtworzeń w Spotify: 24 725 929

Arlo Parks - Eugene (Official Video)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze