Lady Gaga – „Stupid Love”: Najlepsza piosenka 2020 roku

Lady Gaga 2020


Lady Gaga zaskoczyła nową piosenką. Zaskoczyła zdecydowanie pozytywnie, acz delikatne zastrzeżenie do „Stupid Love” też mamy.

Lady Gaga, od której się nie uwolnisz

„Stupid Love” to w dużej mierze doskonale znane brzmienie, jakim Lady Gaga zachwyciła na początku kariery. Nasycony elektroniką, żywiołowy, energiczny pop. Z ogromnym tanecznym potencjałem i potężnym refrenem, od którego trudno się uwolnić. Fantastycznie wypadają też naprawdę ładne chórki i drugi plan wokalny. Piosenka idealna do wszelkich pomieszczeń z potężnym systemem nagłaśniającym. Szczerze jednak mówiąc, spodziewaliśmy się ciut więcej.

NAJLEPSZEPIOSENKI.PL polecają: Lady Gaga – „Americano” – Najlepsza piosenka 2011 roku

Eskapistyczny potencjał

Mamy w końcu 2020 rok, a ostatnie, co Lady Gaga zrobiła to smętne ballady z „Narodzin gwiazdy”. Wydawać by się mogło, że po dość stonowanych, tradycyjnych, zachowawczych piosenkach, będzie chciała wrócić z czymś bardziej zadziornym, krnąbrnym, nowoczesnym, czymś bardziej nieoczywistym. Tymczasem dostaliśmy takie trochę mniej „agresywne” „Born This Way”. „Stupid Love” to po prostu chwytliwy electropop pomieszany z nowoczesnym disco, kłaniający się (choć niekoniecznie głęboko) latom 80. Owszem, to przebojowy, zaraźliwy numer, ale również wtórny i pozbawiony polotu. Krótko mówiąc, artystycznie czegoś tu brakuje. A może po prostu trochę marudzimy, bo od „Stupid Love” trudno się uwolnić. W sumie to w tych pochrzanionych czasach, może tego właśnie potrzeba – Lady Gagi, z którą można śpiewać na całe gardło, z którą można tańczyć, jakby nikt nie patrzył. Jeśli spojrzeć na eskapistyczny potencjał, „Stupid Love” dostaje od nas maksymalną ocenę.

Narodziny królowej

– Królowa powróciła – napisała Iggy Azalea w komentarzach na YouTube. Zagraniczni dziennikarze także nie szczędzą pochwał. – Połączenie „Bad Kids” z „The Edge of Glory” oraz beatu, który z miejsca przywołuje skojarzenia z radosnym electropopem „Do What U Want” – czytamy na stronach Nylon. Z kolei „Rolling Stone” pisał o tanecznym smakołyku, a „Consequence of Sound” o bangerze w klimacie elektronicznego disco. Cóż, przy tym, co ostatni wyczynia Madonna, niewykluczone, że rzeczywiście Lada Gaga jest królową popu.

NAJLEPSZEPIOSENKI.PL polecają: 17 najlepszych teledysków z prawdziwymi kochankami


Klip z telefonu

Jeśli kogoś zastanawia mocno dziwaczny i wyglądający niskobudżetowo teledysk, to został on zrealizowany w całości za pomocą iPhone 11 Pro. Za reżyserię kosmiczno-tanecznego klipu ze scenografią, która jakby trochę była zainspirowana Wakandą odpowiada Daniel Askill.

Lady Gaga okładka "Stupid Love"
Lady Gaga „Stupid Love” fot. Universal Music Polska

Lady Gaga – „Stupid Love”
Data premiery: 28 lutego 2020
Autorzy piosenki: Stefani Germanotta, Ely „Rise” Weisfield, Michael TuckerMartin Bresso, Max Martin
Liczba wyświetleń na YouTube: 3 939 827
Liczba odsłon Spotify: <1000

Lady Gaga – Stupid Love (Official Music Video)

Komentarze

Anka Szymla

Mimo młodego wieku Anka Szymla napisała już 7895 recenzji, które ukazywały się m.in. w Onecie i WirtualnejPolsce. Za swoim ulubionym zespołem potrafi pojechać nawet do... Berlina. Nie proście jej o przysługę podczas Australian Open bo jest wtedy mocno niewyspana. Kocha Dave'a Grohla, Roba Zombie, Trenta Reznora i Josha Homme'a. Zapomina o nich szybko gdy Polsat puszcza pierwszą "Szklaną pułapkę", bo najbardziej kocha Bruce'a Willisa z czasów gdy miał jeszcze odrobinę włosów.