Madonna – „Hung Up” – Najlepsza Piosenka 2005 rokuPłyta „American Life” nieco podkopała popularność Madonny. Pełne politycznej treści wydawnictwo nie spodobało się słuchaczom, a szczególnie amerykańskim. Artystka potrzebowała nowych przebojów. Wydała Madonna „Hung Up” i się zaczęło.

Cóż to był za szał! Zapowiadającym roztańczony album “Confessions on a Dance Floor” singlem “Hung Up” Madonna zrobiła na listach przebojów istny blitzkrieg. Premiera kompozycji odbyła się w październiku 2005 roku a promowana singlem płyta ukazała się niecały miesiąc później.

Madonna i dancefloor

Miksujące disco i dance pop nagranie natychmiastowo wpada w ucho i szybko porywa do tańca. Mimo upływu lat piosenka wciąż brzmi świeżo i interesująco. Madonnie oraz jej zespołowi w smaczny sposób udało się przemycić sample z „Gimme! Gimme! Gimme!” zespołu ABBA. Dwie legendy muzyki w jednym utworze? Kupujemy to! Warto zaznaczyć, iż szwedzka grupa niechętnie pozwala na wykorzystywanie fragmentów swoich kawałków. Przed Madonną to pozwolenie dostał jedynie zespół Fugees. Miało to miejsce w połowie lat 90. i wspomnianym numerem było „Rumble in the Jungle”.

Nie da się mówić o „Hung Up” bez wspominania teledysku, jaki zrealizowano do piosenki. Za jego reżyserię odpowiadać miał słynny fotograf David LaChapelle, ale Madonnie nie podobały się jego pomysły. Szybko zwerbowała Johana Rencka i z jego pomocą zarejestrowała szalony, oddający ducha starych, tanecznych filmów klip. Ponoć jej główną inspiracją był nie kto inny jak sam John Travolta i jego filmy pokroju „Grease” czy „Saturday Night Fever”.

Jeśli chcecie wiedzieć, jakie piosenki Madonny jeszcze polecamy, klikajcie tutaj.

Madonna „Hung Up”
Data premiery: 17 październik 2015

Autorzy piosenki: Madonna, Stuart Price, Benny Andersson, Bjorn Ulvaeus
Liczba odsłon na YouTube: 277 614 457
Liczba odtworzeń Spotify: 133 542 603


Madonna - Hung Up [Official HD Music Video]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze