Mariah Carey – „Here We Go Around Again” – Najlepsza piosenka 1990 rokuTen rok upływa amerykańskiej wokalistce Mariah Carey pod szyldem wspomnień. Artystka nie tylko napisała książkę, w której zdradza ciekawostki ze swojego prywatnego i zawodowego życia. Przejrzała też archiwa i ujawniła niepublikowane wcześniej piosenki.

Jednym z największych rarytasów zawartych na albumie „The Rarities” jest nagranie zatytułowane „Here We Go Around Again”. Kompozycja spędzała fanom Carey sen z powiek od wielu lat. Była jednym z utworów wchodzących w skład słynnej, tajemniczej taśmy demo, którą wokalistka przygotowała pod koniec lat 80. i która miała pomóc jej w zdobyciu płytowego kontraktu. Ta następnie trafiła do Tommego Mottoli z Capital Records, który szybko zapragnął mieć Mariah w swojej kolekcji.

Przepełnione energią nagranie „Here We Go Around Again” miało szansę trafić na debiutancki, krążek, który wydała w 1990 roku. Średnio jednak ten nowoczesny – jak na kawałek powstały pod koniec lat 80. – utwór pasowałby do rhythm’and’bluesowo-soulowej stylistyki albumu. Cieszy jednak jego obecność na „The Rarities”, bo jego stylistyka szybko przenosi mnie w moje ulubione lata 90.


Mariah Carey – „Here We Go Around Again”
Data premiery: 2 październik 2020 (na składance)/ 1990
Autorzy piosenki: Mariah Carey, Ben Margulies
Liczba odsłon YouTube: 103 046

Mariah Carey - Here We Go Around Again (Official Audio)

Zuzanna Janicka

Autorka strony The-Rockferry, gdzie znajdziecie sporo recenzji i innych tekstów o tematyce muzycznej. Chociaż pisze o wielu wykonawcach, w gronie jej największych ulubieńców znajdują się Christina Aguilera, Fink, The National i Leonard Cohen.