Najlepsza piosenka 5 lat temu: Melanie Martinez – „Carousel”Kariera amerykańskiej wokalistki Melanie Martinez bez telewizji by nie istniała. Najpierw zdobyła sławę w popularnym talent show „The Voice”, później zwróciła na siebie uwagę piosenką „Carousel”, która spodobała się twórcom serialu „American Horror Story”. No i karuzela zwana sławą się rozkręciła dla Martinez na dobre.

Zdania mogą być oczywiście podzielone, lecz dla mnie lepszego sezonu amerykańskiego serialu grozy aniżeli „Freak Show” nie było. Podobnie jak nie trafiłam jeszcze na utwór Melanie, który podobał by mi się tak bardzo jak „Carousel”. Co najbardziej mnie do niego przyciąga? Największa w tym zasługa udanej próby połączenia nowoczesnych brzmień z cyrkowymi klimatami z początku XX wieku. Wisienką na torcie jest warstwa liryczna, w której artystka żali się, że pogoń za miłością w jej przypadku przypomina kręcenie się na tytułowej karuzeli.

„Carousel” pojawiło się na epce „Dollhouse” z 2014 roku oraz debiutanckim albumie Amerykanki zatytułowanym „Cry Baby”. Płyta swoją premierę miała w 2015 roku. Cztery lata musieliśmy czekać na jej następcę. W ubiegły piątek Melanie powróciła bowiem z wydawnictwem „K-12”.

Więcej o amerykańskiej wokalistce można przeczytać w naszym tekście „Melanie Martinez: 8 najlepszych piosenek”.

Melanie Martinez – „Carousel”

Melanie Martinez – „Carousel”
Data premiery: 19 maja 2014
Autorzy piosenki: Melanie Martinez, Bruno Mafra
Spotify: 96 507 588
Liczba odsłon YouTube: 108 295 266


Melanie Martinez - Carousel (Official Music Video)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze