Najlepsza piosenka: Beyoncé – „Otherside”Nowa ekranizacja animacji Disneya, Król Lew, bije rekordy popularności. Mnie jednak bardziej zainteresowała muzyka, którą z myślą o filmie przygotowała sama Beyoncé. Jedna z piosenek szybko podbiła moje serce.

Lektura przygotowanego przez Knowles albumu ” The Lion King: The Gift” pozostawiła mi po sobie kilka kompozycji. Wartymi polecenia nagraniami są takie kawałki jak „Nile” i „Keys to the Kingdom”, ale na głowę bije je „Otherside” – zachwycająca, szczęśliwie niepatetyczna (największy grzech banalnego “Spirit”) ballada. Dobrą robotę robią w niej smyczki i delikatne wokale Beyoncé. A także dodająca otuchy warstwa tekstowa.

„Otherwise” jest jedną z nielicznych solowych piosenek Knowles na „The Lion King: The Gift”. Pozostałe to „Spirit”, „Bigger” i ” Find Your Way Back (Circle of Life)”. Oprócz artystki na albumie udzielają się tacy wykonawcy jak Jay Z, Kendrick Lamar, Jessie Reyez i plejada afrykańskich wokalistów.

Beyonce – „Otherside”

If the storm comes, if we burn up
If the wells run dry
You’re my reason to believe in
Another life

If it all ends and it’s over
If the sky falls fire
Best believe me, you will see me
On the other side

If we wake up, lose our patience
Or even lose our lives, oh
I feel lucky to say that you’ve been
A friend of mine

Best believe me, you will see me
On the other side

Beyoncé – „Otherside”
Data premiery: 19 lipca 2019
Autorzy piosenki: Beyonce, Sydney Bennett,Dave Rosser, Nick Green, Oluseun
Spotify: 1 581 928
Liczba odsłon YouTube: 119 609


Beyoncé – OTHERSIDE (Official Audio)

Czytaj też:
Beyoncé – „Homecoming: The Live Album” (Recenzja)
9 najlepszych piosenek Beyoncé


Komentarze

Zuzanna Janicka

Autorka strony The-Rockferry, gdzie znajdziecie sporo recenzji i innych tekstów o tematyce muzycznej. Chociaż pisze o wielu wykonawcach, w gronie jej największych ulubieńców znajdują się Christina Aguilera, Fink, The National i Leonard Cohen.