PJ Harvey ft. Lily James – „The Moth”: Najlepsza piosenka

Lily James fot. Archiwum/NajlepszePiosenki.pl


Niezbyt podeszła mi ta polityczna PJ Harvey z 2016 roku. Dlatego z otwartymi ramionami przyjęłam jej kolejny muzyczny projekt. A na nim znalazłam piosenkę, która szybko mnie zauroczyła.

Nagranie „The Moth”, bo taki tytuł nosi polecany utwór, powstało na potrzeby soundtracku do sztuki teatralnej „All About Eve”. Płyta za skomponowaną przez Harvey muzyką trafiła w połowie kwietnia do sprzedaży. Krążek w większości składa się z instrumentalnych numerów, lecz to śpiewane „The Moth” podbiło moje serce. Co ciekawe głos, który w piosence słyszymy, nie należy do PJ. Jego posiadaczką jest aktorka Lily James. W jaką rolę wcieliła się w tym numerze? Kobiety kruchej i niezwykle delikatnej. Ale jednocześnie tajemniczej. Przygotowana przez Harvey aranżacja pozwoliła na podkreślenie tego w piękny i nienachalny sposób.

Zawsze lubiłam historie i komponowanie muzyki w taki sposób, by jak najlepiej do nich pasowała. Uwielbiam wolność, jaką daje mi tworzenie instrumentalnych utworów – mówi o teatralnym projekcie PJ Harvey.

„All About Eve” jest sztuką powstałą na podstawie filmu z lat 50. Opowiada o relacjach między aktorką, Margo Channing, a jej fanką, Ewą Harrington.


To nie pierwszy raz, kiedy brytyjska artystka angażuje się w filmowe projekty. Wcześniej jej piosenki pojawiały się w takich filmach jak „Płytki facet”, „Gra w serca” i „Batman Forever”.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze