Najlepsze, bo polskie: Kroki, Żurkowski, Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo, Żurkowski, Kroki


Redakcja była na przedwakacyjnym urlopie, ale już szybko nadrabiamy zaległości. Polscy artyści jeszcze na szczęście nie urlopują, więc udało się znaleźć kilka smakołyków.

Kroki – „Gospels for the Tired”

Jestem pewna, że od kilku tygodni niemal każdy przy tych upałach czuje wakacyjny klimat, ale jeśli nie, idealny na tę porę roku, przyjemnie słoneczny numer przygotowała grupa Kroki.

Chaos kontrolowany

Zespół kroki tworzą producent Szatt, wokalista Jakub Goleniowski, a także basista Paweł Stachowiak. Ich najnowszy singel „Gospels for the Tired” promuje album „Controlled Chaos”, który ukazał się 21 czerwca. – Płyta zabierze Was w podróż, oscylującą wokół alternatywnego R&B, neo soulu, nowych bitów, organicznej elektroniki i popu – zapowiadali przed premierą muzycy. – Album finalnie przybrał formę pamiętnika. To zapis wielu wspomnień, sytuacji i emocji, które towarzyszyły nam przez cały okres tworzenia. W całym wydawnictwie znajdziecie wiele symbolicznych, graficznych nawiązań do każdego utworu, natomiast tracklista pomoże Wam umiejscowić je na osi czasu.

Dodging all the evil ways
Kept running my only life
Stop running for my life
Dodging all the evil ways

Don’t put me out
Let the fire burn
Don’t put me out
Don’t put me out inside
Drifting with fire’s force, believe me
Drifting with fire’s force
Eternal fires burn

Facebook Kroków

Kroki - Gospels for the Tired (Official Video)

Żurkowski – „Ciemność”

Wiemy, że to nie całkiem nowa piosenka ani nawet całkiem nowy klip, ale cóż, czasem siła wyższa nie pozwala nam na ekspresową reakcję. A zareagować na „Ciemność” wypada, bo to naprawdę dobry, rockowo hałasujący i dość uzależniający kawałek. Ładnie brzmi bas, mamy całkiem zgrabny gitarowy pasaż, acz domyślamy się, że piosenka zdobyła fanów za sprawą pełnego emocji śpiewu Łukasza Żurkowskiego.

Młode Męskie Granie

Piosenka zespołu Żurkowski otrzymała 9974 głosy, a tym samym zdobyła pierwsze miejsce w plebiscycie Męskie Granie Young. Oznacza, że grupa zagra na scenie Ż podczas nadchodzącej trasy Męskie Granie. Co więcej, zrealizowany do piosenki mroczny teledysk to kolejna nagroda związana z plebiscytem. – Bardzo utalentowany Szymon Kuriata i jego zgrana ekipa stworzyła piękny obraz do naszej muzyki za co jesteśmy przeogromnie wdzięczni – piszą rockmani. – Kawał dobrej roboty, która została doceniona.

Utwór jednocześnie promuje nowa płytę grupy Żurkowski, której należy spodziewać się w tym roku.

ciemność
dławi mój lęk
dławi mój strach

tu pozostawię swoje ciało
a dusze oddam tobie
oddam tobie
i bije się w pierś
i bija się nasze słowa
nasze słowa


na moją dusza poluje niewidzialny morderca
a ty tak błogo śpisz

Facebook Żurkowskiego

Męskie Granie Young (Żurkowski) - Ciemność

Bass Astral x Igo – „Feeling Exactly”

Napędzany wyrazistym, klubowym rytmem kawałek ma w sobie jednak sporą dawkę melancholii. Ładnie się to wszystko rozkręca, a ciepły głos Igo pomaga stworzyć coś w stylu na przykład Rudimental. Fajnym, dość zaskakującym akcentem jest ostrzejsza gitara w drugiej części nagrania pochodzącego z płyty „Orell”.

Obłąkany klip

Lekko transowy klimat potęguje teledysk, którego akcja rozgrywa się w fikcyjnym zakładzie dla obłąkanych. Za kamera klipu stanął Grajper. Wideo ewidentnie się spodobało, bo ma już ponad 100 wyświetleń na YouTube.

Przypomnijmy, że Igo, czyli Igor Walaszek wchodzi w skład tegorocznej orkiestry Męskiego Grania i współtworzy hymn imprezy, „Sobie i Wam” (Najlepsza piosenka: Męskie Granie Orkiestra – „Sobie i Wam”).

how do you know
that’s the feeling
that you feel exactly

you’re in the sky like an airplane
you hope that maybe someday you will learn
someone close to me
so I can value all the things I do
or not doing
for us, baby

Facebook Bass Astral x Igo

Bass Astral x Igo - Feeling Exactly

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze