OFF Festival 2020: Najlepsze piosenki

Iggy Pop


OFF Festival 2020 szykuje dla nas solidną dawkę bardzo szeroko rozumianej alternatywy. Głośno, wściekle, ale i klimatycznie. Począwszy od punka przez elektronikę po… Wszystko okaże się (miejmy nadzieję) w sierpniu.

Petbrick, czyli Iggor Cavalera i  Wayne Adams na OFF-ie
Petbrick

Petbrick – „Horse”

Nazwa Petbrick może Wam niewiele mówić, ale nazwisko Iggor Cavalera już powinno. To właśnie brazylijski perkusista, znany głównie z Sepultury, połączył siły z londyńczykiem Waynem Adamsem, który w Death Pedals gra wściekły noise/punk, natomiast w Big Lad pokręconą elektronikę. Efektem jest właśnie hałaśliwy Petbrick.

PETBRICK – Horse (Track Video)

DIIV – „Under The Sun”

Nowojorczycy z DIIV upodobali sobie shoegaze’owy gąszcz, dreampopową mgłę, a przede wszystkim dobre gitarowe melodie.

Lekko nerwowe „Under the Sun” pochodzi z drugiej płyty formacji, „Is the Is Are” z 2016 roku, jednak latem Zachary Cole Smith i spółka promować będą wydany minionej jesieni longplay „Deceiver”.

NAJLEPSZEPIOSENKI.PL polecają: Najlepsze piosenki OFF Festivalu 2019

DIIV // Under The Sun (Official Single)

Mac DeMarco – „Salad Days”

Mac DeMarco tworzy, jak sam to nazywa, jizz-jazz, czyli bezpretensjonalną muzykę pełną luzu, słońca i humoru. „Salad Days” artysta napisał wyczerpany trasą, gdy niezbyt ładnie odezwał się do fanów. – Podczas tournee łatwo stać się dupkiem, zwłaszcza, że ludzie są tak mili – opowiadał.

Na OFF Festivalu 2020 Mac DeMarco pełnić będzie potrójną rolę. Gwiazdy, kuratora Sceny Eksperymentalnej oraz designera, bowiem zaprojektował dla OFF-a bilet.

The Murder Capital z Dublina do Katowic na OFF Festival 2020
The Murder Capital

The Murder Capital – „More Is Less”

Jeśli na OFF Festivalu 2020 traficie na koncert The Murder Capital, przygotujcie się na surowe, szczere granie. Serię postpunkowych ciosów, ale także mroczne, bardziej klimatyczne pomysły kojarzące się chociażby z Joy Division. Na razie Dublińczycy mają tylko jeden album, „When I Have Fears”, lecz taki, nad którym krytycy się rozpływają.


The Murder Capital - More Is Less (Official Video)

Caribou – „Odessa”

Caribou, jak już pisaliśmy, wrócił z płytą „Suddenly”. To właśnie z tym materiałem Dan Snaith, jak naprawdę nazywa się artysta, przyjedzie na OFF Festival. – Na tym koncercie będziemy latać wyżej niż samoloty z lotniska obok – zapewniają organizatorzy. Nie możemy się doczekać, licząc po cichu, że usłyszymy też pulsującą „Odessę”.

Bikini Kill, czyli pionierki riot grrrl na OFF Festival 2020
Bikini Kill

Bikini Kill – „Rebel Girl”

-- Jesteśmy Bikini Kill i domagamy się natychmiast dziewczyńskiej rewolucji – nawoływały Amerykanki, które zapoczątkowały ruch riot grrrl.

Zadziorny, buntowniczy, pełen przesterów, a także kobiecego krzyku utwór „Rebel Girl” powstał w trzech wersjach, które ukazały się odpowiednio na EP-ce, longplayu i 7-calowym singlu. Tekst zainspirowany został twórczością feministycznej artystki Juliany Luecking.

NAJLEPSZEPIOSENKI.PL polecają: OFF Festival 2018: 16 najlepszych piosenek

Iggy Pop – „Lust for Life”

Ikona punka, rocka, alternatywy. Artysta z imponującą witalnością i przede wszystkim z porażającą charyzmą. Na OFF Festival 2020 przyjedzie w ramach promocji najnowszego albumu „Free”, z którego pochodzi na przykład znakomity singiel „James Bond”. Po cichu liczymy, że na terenie Doliny Trzech Stawów usłyszymy również „Lust for Life”. Zacznijmy od tego, że współautorem tego energetycznego kawałka był David Bowie. Co więcej, skomponował tę piosenkę na ukulele. Otwierający riff zainspirowany został sygnałem stacji American Forces Network. Natomiast tytuł panowie zaczerpnęli z filmu na podstawie biografii Vincenta Van Gogha autorstwa Irvinga Stone’a. Oryginalnie „Lust for Life” ukazało się w 1977 roku, ale większość szczególnie młodszych fanów Iggy’ego Popa pamięta przebój z filmu „Trainspotting” z 1996 roku.

Iggy Pop - Lust For Life

EDIT: Artykuł regularnie aktualizowany

OFF Festival 200 logo

OFF FESTIVAL 2020
07-09. 08. 2020
Katowice, Dolina Trzech Stawów

Bilety
Wydarzenie na Facebooku

Line-up:
Caribou (7 sierpnia, Scena Perlage) Iggy Pop (8 sierpnia, Scena Perlage), Mac DeMarco (9 sierpnia, Scena Perlage), Shura, Alyona Alyona, Folamour, Bikini Kill, Injury Reserve, Lazarus, Piernikowski, Tropical Fuck Storm, DIIV, Petbrick, Radical Polish Ansambl, The Murder Capital, Amyl and The Sniffers, Koza, Quinn Chrisopherson


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze