Olivia Rodrigo – Good 4 U – Najlepsza piosenka 2021 rokuOlivia Rodrigo wzięła się znikąd. Udostępniła utwór „Drivers Licence” i z miejsca stała się idolką młodzieży, która tęskniła za premierami od Lorde czy nie do końca kupowała indie folkowe oblicze Taylor Swift.

Przyznam, iż zakładałam, że szum wywołany przez Olivię zakończy się tak szybko, jak tylko się zaczął. Że kolejny singiel flopnie, a płyta spotka się z chłodnym odbiorem. Pomyliłam się. I to bardzo. Rodrigo bije rekordy popularności, a młode pokolenie podnieca się nią tak samo jak starsi słuchacze dwadzieścia lat wcześniej za sprawą twórczości Avril Lavigne.

Młoda wokalistka w sesji zdjęciowej na okładkę debiutanckiej płyty

A jak już o Lavigne mowa… Najnowszy hit Olivii, „Good 4 U”, brzmi naprawdę znajomo. Pełna złości pop punkowa piosenka bazuje na patentach, które lata temu wywindowały na szczyt Avril. Jej gniew wywołał, a jakże, miłosny zawód i chłopak, z którym ich drogi szybko się rozeszły. Obawiałam się, że album „SOUR” pełen będzie ugrzecznionych, melancholijnych ballad, a tymczasem Olivia przygotowała takie wystrzałowe niespodzianki.

A jeśli jednak chcecie ponownie zatopić się w smutnym „Drivers Licence”, klikajcie w ten artykuł.

Płyta „SOUR” ukazała się 21 maja 2021 roku nakładem wytwórni Geffen, dla której nagrywali tacy artyści jak Aerosmith, Cher czy Sonic Youth. Album zanotował najlepszy wynik na Spotify. W ciągu tygodnia Ridrigo zanotowała 385 milionów streamów, bijąc rekord należący do Ariany Grande i jej „Thank U, Next”.


Olivia Rodrigo – Good 4 U

Data premiery: 14 maja 2021 roku
Autorzy piosenki: Olivia Rodrigo, Dan Nigro
Liczba odtworzeń na YouTube: 150 880 538
Liczba odtworzeń w Spotify: 468 597 544

Olivia Rodrigo - good 4 u (Official Video)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze