Phoebe Bridgers – I Know the End – Najlepsza piosenka 2020Chociaż od nastania nowego roku minął już tydzień, nic się nie zmieniło, tak jak naiwnie oczekiwaliśmy. I know the end, śpiewała nam niedawno amerykańska wokalistka Phoebe Bridgers. Niespodziewanie jej utwór stał się ważniejszym kawałkiem, niż mogłoby się wydawać.

Nie mamy informacji na temat tego, kiedy dokładnie utwór „I Know the End” napisała i nagrała Bridgers, ale przyznać trzeba, że w klimat minionego roku wstrzeliła się idealnie. Jeśli 2020 rok miałby być płytą, byłby drugim studyjnym albumem Phoebe. Jeśli filmem, w trailerze powinno zostać wykorzystane właśnie to nagranie.

Cicha, indie folkowa piosenka o wyrazistszym, jak na standardy Amerykanki, głośnym, chóralnym zakończeniu maluje wizję zbliżającej się apokalipsy, którą zwiastują nawet billboardy. Niewiele ukazało się w 2020 roku utworów, z którymi tak mocno można by się utożsamiać. Zerknijcie chociażby na wers

there’s no place like my room

Czy i wam nie kojarzy się on z wprowadzaną co chwilę przez rządy wszystkich państw świata kwarantanną i lockdownem oraz naszym ukryciem się w czterech ścianach?

Phoebe Bridgers promująca ostatnią płytę – gdy jeszcze można było organizować koncerty

Kompozycja „I Know the End” jest jednym z singli promujących ciepło przyjęty album „Punisher”. Premiera płyty odbyła się w połowie minionego roku. Szerszej publiczności Amerykanka przedstawiła się kilka lat temu dołączając do Lord Huron w przeboju „The Night We Met”. Mogliście przeczytać o nim w tym artykule.

Album „Punisher” zwrócił na Bridgers oczy przynajmniej połowy muzycznego świata. Krążek dotarł wprawdzie do 43. miejsca na amerykańskiej liście bestsellerów, ale przyniósł artystce kilka nominacji do Grammy. Nie pominięto go także w końcoworocznych zestawieniach – wysokie pozycje zajął m.in. w rankingach „Consequence of Sound” i „Pitchfork”.

Phoebe Bridgers – I Know the End

Data premiery: 18 czerwiec 2020 roku
Autorzy piosenki: Christian Lee Hutson, Marshall Vore, Conor Oberst, Phoebe Bridgers
Liczba odsłon na YouTube: 1 489 316
Liczba odsłuchań na Spotify: 11 028 674


Phoebe Bridgers - I Know the End (Official Video)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze