10 piosenek 2015 roku, które obejrzano ponad 7 miliardów razy

Fifth Harmony fot. Archiwum Zespołu/NajlepszePiosenki.pl


Jeśli nie znacie tych piosenek, znaczy, że macie niewielki kontakt z komercyjnymi mediami i obce jest wam uleganie wpływom tłumu. Poniższe piosenki, a dokładnie towarzyszące im teledyski, to tegoroczni rekordziści YouTube. Każdy z klipów w 2015 roku przekroczył 100 milionów wyświetleń i to kilkukrotnie. Razem te 10 poniższych piosenek obejrzano 7131747050 razy.

10. Silentó – „Watch Me (Whip/Nae Nae)”

Silentó to nastoletni hiphopowy artysta z Atlanty, która obecnie jest najgorętszym (jak to mówią prezenterzy TVN-u) muzycznym miejscem w Stanach.

W klipie widzimy mieszankę dwóch tanecznych ruchów – whip i nae nae. Chyba nie trzeba mówić, że stały się one równie popularne wśród młodzieży (szczególnie amerykańskiej) jak niegdyś makarena.

Śpiewałem i tańczyłem ten numer już w szkole – opowiadał o początkach swego hitu muzyk. – Ludzie zawsze o niego prosili. Podobało im się, więc dalej wykonywałem swoje tańce.

Oryginalnie było to 15-sekundowy klip wrzucony na YouTube.

Silentó naprawdę nazywa się Richard Hawk i urodził się 22 stycznia 1998 roku.

Liczba odsłon: 465 912 934

Silentó – Watch Me (Whip/Nae Nae) (Official Music Video)


9. Sia – „Elastic Heart”

Piosenkę podrzucił Sii Diplo. – Po raz pierwszy zadzwoniłam do kogoś i powiedziałam: „Nie ślij tego numeru nikomu innemu, jutro za niego zapłacę” – wspominała Australijka w rozmowie z „Billboardem”. – A on powiedział, że nie muszę płacić, że jest mój.

Za reżyserię klipu odpowiada sprawdzony przez wokalistkę Daniel Askill, a za choreografię Ryan Heffington. Sia ponownie też połączyła siły z młodą tancerką, Maddie Ziegler (wystąpiła w wideo do „Chandelier”). Ponadto gościnnie pojawił się gwiazdor „Tranformersów”, Shia LaBeouf.

W teledysku widzimy młodą Maddie i Shię walczących w klatce. Niektórym nie spodobał się ten pomysł i zaczęli zarzucać artystom pedofilskie zapędy. – Przepraszam wszystkich, których uraziło „Elastic Heart” – tłumaczyła się Sia. – Chodziło mi o wywołanie emocji, a nie zdenerwowanie kogokolwiek.

Przeczytaj recenzję Sia – „1000 Forms Of Fear”.

Liczba odsłon: 470 238 104

Sia – Elastic Heart feat. Shia LaBeouf & Maddie Ziegler (Official Video)

8. Fifth Harmony – „Worth It”

Moda na saksofon zdecydowanie wróciła. Producentem jest Stargate oraz jazzowy saksofonista, Ori Kapal. W pulsującym, imprezowym kawałku gościnnie rapuje Kid Ink. Początkowo zresztą miał to być jego solowy kawałek. Kiedy jednak numer trafił do dziewczyn z Fifth Harmony postanowiono przechylić szalę na kobiecą perspektywę.

W klipie zamieniłyśmy męskie i damskie role – opowiada Normani Kordei. – Naciskałyśmy na to.

Ponieważ trzy z wokalistek – Camila Cabello, Lauren Jauregui i Ally Brooke Hernandez – są Latynoskami, powstała hiszpańskojęzyczna wersja piosenki, „Dame Esta Noche”.

Liczba odsłon: 482 460 317

Fifth Harmony – Worth It ft. Kid Ink

7. David Guetta – „Hey Mama” feat. Nicki Minaj, Bebe Rexha & Afrojack

Afrojack i Ester Dean pomogli Francuzowi z karaibską produkcją, która miała pasować do pochodzącej z Trynidadu Nicki Minaj.

Hannah Lux Davis wyreżyserowała teledysk, który powstał w El Mirage, w Kalifornii. Klip miał nawiązywać do dystopicznych rzeczywistości rodem z „Mad Maksa” oraz festiwalu Burning Man, który odbywa się na pustyni w Newadzie. – Zawsze byłam zainspirowana festiwalami i modą, która im towarzyszy – wyjaśniała reżyser.

Liczba odsłon: 507 481 583

David Guetta – Hey Mama (Official Video) ft Nicki Minaj, Bebe Rexha & Afrojack

6. Taylor Swift – „Bad Blood” feat. Kendrick Lamar

Mówi się, iż kawałek powstał na kanwie konfliktu Taylor Swift z Katy Perry.


– Czasem fragmenty tekstu przypominają SMS-y, które chcielibyśmy wysłać do kogoś – opowiadała o utworze Taylor Swift. – (…) Nie chciałam jednak stworzyć piosenki, która byłaby pożywką dla miłośników plotek, ale numer, który ludzie mogliby odnieść do własnego życia, do sytuacji, gdy zostali zdradzeni.

Pierwszego dnia premiery, wideo obejrzane zostało ponad 20 milionów razy. Taylor Swift pobiła w ten sposób rekord Nicki Minaj i jej kawałka „Anaconda” (19,6 miliona wyświetleń). W teledysku pojawia się 18 różnych postaci.

O „Bad Blood” pisaliśmy przy okazji „7 najlepszych piosenek Taylor Swift”.

Liczba odsłon: 661 695 314

5. Adele – „Hello”

Adele pobiła rekord Taylor Swift. Jej klip w ciągu pierwszych 24 godzin zaliczył 27,7 miliona odsłon.

Pewne zamieszanie pojawiło się w związku z… telefonem, którego Adele używa w filmiku. Mianowicie był to stary model komórki z klapką, co wzbudziło powszechne zainteresowanie i zmusiło Angielkę do wyjaśnień.

Kiedy w filmie widzisz iPhone’a czy Toyotę, są to produkty anty-narracyjne, które wyciągają cię z historii – tłumaczyła. – Gdybym w klipie miała iPhone’a albo współczesne auto, wyglądałoby to jak reklama.

Więcej o „Hello” znajdziesz w tekście o najlepszych piosenkach Adele.

Liczba odsłon: 663 413 515

4. Ellie Goulding – „Love Me Like You Do”

Ballada powstała na potrzeby filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Autorką kawałka jest szwedzka artystka, Tove Lo oraz Savan Kotecha i Ilya Salmanzadeh.

W tekście jest mowa o miłości zarówno w sensie emocjonalnym jak i fizycznym.

Wideo, które wyreżyserowała Georgia Hudson, zawiera fragmenty obrazu zrealizowanego na podstawie powieści. E.J. James oraz angielską wokalistkę tańczącą w sali balowej. – Byłam w tym czasie zafascynowana tańcem towarzyskim i poprosiłam, by nakręcić takie sceny – opowiada artystka.

Był to najczęściej streamowany utwór w Wielkiej Brytanii do czasu pojawienia się singla „See You Again”. Na całym świecie w serwisach streaminowych numer odtworzono ponad 15 milionów razy.

Czytaj więcej o „Love Me Like You Do” w tekście „10 najlepszych piosenek z filmu ‚Pięćdziesiąt twarzy Greya'”.

Liczba odsłon: 848 970 163

3. Major Lazer & DJ Snake – „Lean On” feat. MØ

Towarzyszący piosence teledysk nakręcono w Indiach. W klipie widzimy artystów tańczących układ zainspirowany bollywoodzką choreografią.

Diplo, czyli siła twórcza i napędowa Major Lazer, wysłał pierwotnie utwór do Rihanny i Nicki Minaj.
– Okazało się, że dobrze się stało, że je odrzuciły – wspomina. – MØ brzmi lepiej niż każdy, kto mógłby pojawić się w tym nagraniu. Chcieliśmy stworzyć klasyk, choć dla przeciętnego słuchacza, wydaje się, że to bardzo postępowy numer.

Więcej o „Lean On” dowiesz się z tekstu „9 najlepszych piosenek Major Lazer”.

Liczba odsłon: 884 896 603

2. Maroon 5 – „Sugar”

Producentem nagrania jest Cirkut, który pracował z Miley Cyrus przy „Wrecking Ball”, a także Amo.

Pomysł teledysku okazał się na tyle ciekawy, iż postanowiono na jego podstawie zrealizować program telewizyjny. Reality show opowiadać będzie o superfanach, których niespodziewanie odwiedzają ich idole podczas różnych specjalnych okazji. Za realizację dopowiadać będzie reżyser wideo, David Dobkin i Renegade 83. Lider Maroon 5, Adam Levine, zajmie się produkcją.

Klip, także pomysłu Dobkina nawiązuje do jego komedii „Polowanie na druhny”, w której Owen Wilson i Vince Vaughn wkręcali się na wesela. W przypadku teledysku, na ślubne przyjęcia wkręcali się muzycy Marron 5. – Jesteśmy z Adamem dobrymi przyjaciółmi i od dekady rozmawialiśmy o zrobieniu czegoś razem – powiedział filmowiec. – To był także rodzaj klamry, bo zespół uczestniczył w premierze „Polowania na druhny” w Nowym Jorku 10 lat temu.

Promocji piosenki zapewne nie zaszkodziło wykorzystanie w reklamie Nissana.

Liczba odsłon: 914 475 349

Maroon 5 – Sugar

1. Wiz Khalifa – „See You Again” feat. Charlie Puth

Numer powstał na zamówienie twórców filmu „Szybcy i wściekli 7”. Piosenka miała być hołdem dla tragicznie zmarłego Paula Walkera i towarzyszyć ostatnim 3 minutom filmu z udziałem aktora.

Kiedy napisaliśmy tę piosenkę, była tak mocna, potężnataka ludzka interakcja – wspominał Charlie Puth. – Zastanawiałem się, jak udało nam się napisać ten numer tak szybko. Posłaliśmy jednak utwór do ludzi z filmu i bardzo im się spodobał. Dokooptowali Wiza Khalifę, a reszta jest historią.

Wokalista nie widział filmu, kiedy tworzył piosenkę. – Opowiedzieli mi tylko, jak będzie wyglądać scena – dodaje Puth.

Teledysk składa się z fragmentów obrazu oraz ujęć Wiza Khalify i Charliego Putha, wykonujących piosenkę. Klip ma ponad miliard wyświetleń na YouTube, co było pierwszym przypadkiem dla hiphopowego nagrania. Za reżyserię odpowiada Marc Klasfeld.

Czytaj więcej o „See You Again” w tekście „10 najlepszych piosenek z filmu ‚Szybcy i wściekli 7′”.

Liczba odsłon: 1 232 203 168

Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth [Official Video] Furious 7 Soundtrack

Dane liczbowe pochodzą z 10 grudnia 2015 z godziny 17.43 i na pewno już są nieaktualne 🙂


Komentarze

Anka Szymla

Mimo młodego wieku Anka Szymla napisała już 7895 recenzji, które ukazywały się m.in. w Onecie i WirtualnejPolsce. Za swoim ulubionym zespołem potrafi pojechać nawet do... Berlina. Nie proście jej o przysługę podczas Australian Open bo jest wtedy mocno niewyspana. Kocha Dave'a Grohla, Roba Zombie, Trenta Reznora i Josha Homme'a. Zapomina o nich szybko gdy Polsat puszcza pierwszą "Szklaną pułapkę", bo najbardziej kocha Bruce'a Willisa z czasów gdy miał jeszcze odrobinę włosów.