12 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku

Gwiazdy 2019 roku fot. NajlepszePiosenki.pl


Jak co roku wróżymy kto osiągnie sukces w 2019 roku. Tych 11 wykonawców wyróżnia się oryginalnością, młodością i muzykalnością. Oto „11 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku”.

12. Billie Eilish – „When I Was Older”

Billie Eilish nie jest gwiazdą jutra. Choć ma 17 lat świeci już wielki baskiem, który widzialny jest na całym świecie. W tym roku powinna ukazać się jej debiutancka płyta. W piosence „When I Was Older”, która została zainspirowana pięknym filmem „Roma” wokalista używa auto-tune’a. Jej to jednak nie przeszkadza bo jej głos nawet po takim zniekształceniu brzmi znakomicie.

Tytuł piosenki to cytat z jednego z bohaterów filmu „Roma”. Podczas sceny na plaży najmłodszy chłopiec mówi do bohaterki, że gdy był starszy był marynarzem i pływał po morzach.

Gdyby nie to, że Billie Eilish jest najbardziej znana z całego zestawienia „11 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku” zapewne umieścilibyśmy ją wyżej, bo zdolna jak pieron.

11. B Young – „079ME”

Żebyście nie myśleli, że my to tylko wysublimowanej, alternatywnej i mrocznej muzyki słuchamy. 23-letni B Young naprawdę nazywa się Bertan Jafer i pochodzi z Hackney we wschodnim Londynie. Podobno uprawia afrobeat i grime. Nam się wydaje, że śpiewa ładne piosenki żeby zdobyć ładne dziewczyny. I robi to całkiem dobrze. „079ME” to prosta kompozycja, ale pełna uroku. Za teledysk odpowiada KLVDR.

10. Octavian – „Little”

Oliver Godji znany jako Octavian urodził się w Lille we Francji, ale w wieku trzech lat przeniósł się z mamą do Londynu. Ma na koncie dwa mikstejpy. „22” z 2016 roku oraz „Spaceman” z września 2018 roku. Niedawno wygrał plebiscyt BBC Sound of 2019 co oznacza, że jego miejsce w zestawieniu „11 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku” jest zdecydowanie zasłużone. Klip do piosenki wyreżyserował Views TV.

9. Grace Carter – „Why Her Not Me”

Pochodząca z Brighton, a mieszkająca teraz w Londynie Grace Carter w wieku 13 lat dostała gitarę od ojczyma, który powiedział jej by swój gniew spróbowała przelać na piosenki. Utwór „Why Her Not Me” to jedna z takich piosenek – została napisana o ojcu wokalistki, który zostawił ją dla innej rodziny.

Grace Carter 2018 rok spędziła w trasie koncertowej. Grała m.in. jako support Duy Lipy. W 2019 artystka chce wydać debiutancki album.

8. Boy Pablo – „Losing You”

Nicolás Pablo Rivera Munoz, którego rodzice pochodzą z Chile, urodził się w Bergen w Norwegii. Projekt Boy Pablo powstał w 2015 roku. Ma już na koncie dwie EP-ki, a rok 2018 to początki kariery międzynarodowej. Boy Pablo sam nagrywa, ale podczas koncertów towarzyszą mu koledzy ze szkoły: Gabriel (gitara), Henrik (bas), Eric (klawisze) i Sigmund (perkusja). Druga EP-ka „Soy Pablo” wyszła w październiku 2018 roku.

7. Cuco – „Lo Que Siento”

20 latek z Hawthorne w Kalifornii, który naprawdę nazywa się Omar Banos. W 2017 roku wydał własnym nakładem album „Songs4u”. W 2018 wydał kilka znakomicie przyjętych singli na czele z poniższym „Lo Que Siento”.

6. Flohio – „Wild Yout”

Flohio zdążyła zagrać w Polsce na festiwalu Soundrive zanim wydała pierwszą EP-kę „Wild Yout”. Pochodząca z Londynu raperka wyróżnia się na pewno tym, że swoje słowa wykrzykuje raczej na bardziej elektronicznych, niż hiphopowych bitach.


5. Mahalia – „I Wish I Missed My Ex”

Mahalia Burkmar z Syston w Leicestershire to już całkiem doświadczona dziewczyna. Pierwszą piosenkę napisała mając lat 8, a w wieku 13 lat już miała kontrakt płytowy. Ma na koncie współpracę z Rudimental. Zagrała też w filmie „Brotherhood” z 2016 roku.

Singel „I Wish I Missed My Ex” ukazał się w 2018 roku. Teledysk został nakręcony tak sprytnie, że wygląda jakby czas się cofał.

4. King Princess – „1950”

Król Księżniczka to pochodząca z nowojorskiego Brooklynu Mikaela Straus. Dziewczyna ma 20 lat a jej życiową partnerką jest obecnie aktorka Amandla Stenberg. King Princess ma na koncie jedną EP-kę „Make My Bed”, która ukazała się w czerwcu 2018 roku.

„1950” to jej pierwszy singel wydany w lutym 2018 roku. Piosenka jest hołdem dla powieści Patricii Highsmith „Carol” opowiadającej o miłości dwóch kobiet. Powieść została sfilmowana, a główne role w filmie zagrały Cate Blanchett i Rooney Mara.

3. Bakar – „All In”

Bakar wychował się na Camden Town w Londynie a to zobowiązuje. Choć cały Londyn gra teraz grime Bakar prezentuje zgoła inną muzykę. Choć cały świat korzysta z social mediów Bakar prawie ich nie używa. Coraz większe grono fanów zdobył w tradycyjny sposób. Grając wiele koncertów. Jego debiutancki mixtape „BADKID” to eklektyczna mieszanka rocka, funku, hip-hopu. Całkiem interesująca mieszanka.

2. Rosalía – „Bagdad – Cap 7: Liturgia”

O tej piosence pisaliśmy dużo w tekście „Rosalía – „Bagdad – Cap 7: Liturgia””. Umieszczamy Rosalíę w zestawieniu „12 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku” bo ona ciągle jeszcze młoda i ze wszech miar godna polecenia.

1. Alfie Templeman – „Like An Animal”

Alfie Templeman to 15-latek z Carlton, małej miejscowości pod Londynem. Chłopak swoją debiutancka EP-kę „Like An Animal” nagrał w domu, zagrał też na wszystkich instrumentach. Jednym słowem zdolna z niego bestia.

„Like An Animal” jest o mężczyźnie w związku, który każdego dnia czuje się gorzej, ale nie może zrozumieć czemu ma depresję – mówi Alfie Templeman. – Rodzice też mu nie pomagają. Brakuje mu miłości i akceptacji.

Jako swoich idoli Alfie Templeman wskazuje Kevina Parkera i Maca Demarco.

Za teledysk odpowiada grupa Marshall Darlings, której klipy można zobaczyć na Vimeo.

Zachęcamy do sprawdzenia na ile nasze przewidywania się sprawdziły w tekstach „13 najlepszych piosenek gwiazd 2018 roku”, „15 najlepszych piosenek gwiazd 2017 roku” oraz „5 najlepszych piosenek gwiazd 2015 roku”.


Komentarze

Wojciech Duś

Wojtek Duś widział więcej koncertów niż zjadł kotletów, a kotlety lubi. Lubi też hip-hop, elektronikę i rock alternatywny. Pracował w korporacjach, ale niezbyt długo. Ulubiona wokalistka: Janelle Monáe. Ulubiony raper: Kendrick Lamar.