12 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku

Gwiazdy 2019 roku fot. NajlepszePiosenki.pl


Jak co roku wróżymy kto osiągnie sukces w 2019 roku. Tych 11 wykonawców wyróżnia się oryginalnością, młodością i muzykalnością. Oto „11 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku”.

12. Billie Eilish – „When I Was Older”

Billie Eilish nie jest gwiazdą jutra. Choć ma 17 lat świeci już wielki baskiem, który widzialny jest na całym świecie. W tym roku powinna ukazać się jej debiutancka płyta. W piosence „When I Was Older”, która została zainspirowana pięknym filmem „Roma” wokalista używa auto-tune’a. Jej to jednak nie przeszkadza bo jej głos nawet po takim zniekształceniu brzmi znakomicie.

Tytuł piosenki to cytat z jednego z bohaterów filmu „Roma”. Podczas sceny na plaży najmłodszy chłopiec mówi do bohaterki, że gdy był starszy był marynarzem i pływał po morzach.

Gdyby nie to, że Billie Eilish jest najbardziej znana z całego zestawienia „11 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku” zapewne umieścilibyśmy ją wyżej, bo zdolna jak pieron.

Billie Eilish - WHEN I WAS OLDER (Music Inspired By The Film ROMA/Audio)

11. B Young – „079ME”

Żebyście nie myśleli, że my to tylko wysublimowanej, alternatywnej i mrocznej muzyki słuchamy. 23-letni B Young naprawdę nazywa się Bertan Jafer i pochodzi z Hackney we wschodnim Londynie. Podobno uprawia afrobeat i grime. Nam się wydaje, że śpiewa ładne piosenki żeby zdobyć ładne dziewczyny. I robi to całkiem dobrze. „079ME” to prosta kompozycja, ale pełna uroku. Za teledysk odpowiada KLVDR.

B Young - 079ME (Official Video)

10. Octavian – „Little”

Oliver Godji znany jako Octavian urodził się w Lille we Francji, ale w wieku trzech lat przeniósł się z mamą do Londynu. Ma na koncie dwa mikstejpy. „22” z 2016 roku oraz „Spaceman” z września 2018 roku. Niedawno wygrał plebiscyt BBC Sound of 2019 co oznacza, że jego miejsce w zestawieniu „11 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku” jest zdecydowanie zasłużone. Klip do piosenki wyreżyserował Views TV.

Octavian - Little (Official Video)

9. Grace Carter – „Why Her Not Me”

Pochodząca z Brighton, a mieszkająca teraz w Londynie Grace Carter w wieku 13 lat dostała gitarę od ojczyma, który powiedział jej by swój gniew spróbowała przelać na piosenki. Utwór „Why Her Not Me” to jedna z takich piosenek – została napisana o ojcu wokalistki, który zostawił ją dla innej rodziny.

Grace Carter 2018 rok spędziła w trasie koncertowej. Grała m.in. jako support Duy Lipy. W 2019 artystka chce wydać debiutancki album.

Grace Carter - Why Her Not Me

8. Boy Pablo – „Losing You”

Nicolás Pablo Rivera Munoz, którego rodzice pochodzą z Chile, urodził się w Bergen w Norwegii. Projekt Boy Pablo powstał w 2015 roku. Ma już na koncie dwie EP-ki, a rok 2018 to początki kariery międzynarodowej. Boy Pablo sam nagrywa, ale podczas koncertów towarzyszą mu koledzy ze szkoły: Gabriel (gitara), Henrik (bas), Eric (klawisze) i Sigmund (perkusja). Druga EP-ka „Soy Pablo” wyszła w październiku 2018 roku.

boy pablo - Losing You

7. Cuco – „Lo Que Siento”

20 latek z Hawthorne w Kalifornii, który naprawdę nazywa się Omar Banos. W 2017 roku wydał własnym nakładem album „Songs4u”. W 2018 wydał kilka znakomicie przyjętych singli na czele z poniższym „Lo Que Siento”.

CUCO - LO QUE SIENTO


6. Flohio – „Wild Yout”

Flohio zdążyła zagrać w Polsce na festiwalu Soundrive zanim wydała pierwszą EP-kę „Wild Yout”. Pochodząca z Londynu raperka wyróżnia się na pewno tym, że swoje słowa wykrzykuje raczej na bardziej elektronicznych, niż hiphopowych bitach.

Flohio - Wild Yout (Official Video)

5. Mahalia – „I Wish I Missed My Ex”

Mahalia Burkmar z Syston w Leicestershire to już całkiem doświadczona dziewczyna. Pierwszą piosenkę napisała mając lat 8, a w wieku 13 lat już miała kontrakt płytowy. Ma na koncie współpracę z Rudimental. Zagrała też w filmie „Brotherhood” z 2016 roku.

Singel „I Wish I Missed My Ex” ukazał się w 2018 roku. Teledysk został nakręcony tak sprytnie, że wygląda jakby czas się cofał.

Mahalia - I Wish I Missed My Ex

4. King Princess – „1950”

Król Księżniczka to pochodząca z nowojorskiego Brooklynu Mikaela Straus. Dziewczyna ma 20 lat a jej życiową partnerką jest obecnie aktorka Amandla Stenberg. King Princess ma na koncie jedną EP-kę „Make My Bed”, która ukazała się w czerwcu 2018 roku.

„1950” to jej pierwszy singel wydany w lutym 2018 roku. Piosenka jest hołdem dla powieści Patricii Highsmith „Carol” opowiadającej o miłości dwóch kobiet. Powieść została sfilmowana, a główne role w filmie zagrały Cate Blanchett i Rooney Mara.

King Princess - 1950

3. Bakar – „All In”

Bakar wychował się na Camden Town w Londynie a to zobowiązuje. Choć cały Londyn gra teraz grime Bakar prezentuje zgoła inną muzykę. Choć cały świat korzysta z social mediów Bakar prawie ich nie używa. Coraz większe grono fanów zdobył w tradycyjny sposób. Grając wiele koncertów. Jego debiutancki mixtape „BADKID” to eklektyczna mieszanka rocka, funku, hip-hopu. Całkiem interesująca mieszanka.

Bakar - All In (Official Video)

2. Rosalía – „Bagdad – Cap 7: Liturgia”

O tej piosence pisaliśmy dużo w tekście „Rosalía – „Bagdad – Cap 7: Liturgia””. Umieszczamy Rosalíę w zestawieniu „12 najlepszych piosenek gwiazd 2019 roku” bo ona ciągle jeszcze młoda i ze wszech miar godna polecenia.

ROSALÍA - BAGDAD (Cap.7: Liturgia)

1. Alfie Templeman – „Like An Animal”

Alfie Templeman to 15-latek z Carlton, małej miejscowości pod Londynem. Chłopak swoją debiutancka EP-kę „Like An Animal” nagrał w domu, zagrał też na wszystkich instrumentach. Jednym słowem zdolna z niego bestia.

„Like An Animal” jest o mężczyźnie w związku, który każdego dnia czuje się gorzej, ale nie może zrozumieć czemu ma depresję – mówi Alfie Templeman. – Rodzice też mu nie pomagają. Brakuje mu miłości i akceptacji.

Jako swoich idoli Alfie Templeman wskazuje Kevina Parkera i Maca Demarco.

Za teledysk odpowiada grupa Marshall Darlings, której klipy można zobaczyć na Vimeo.

Alfie Templeman- Like An Animal (Official Music Video)

Zachęcamy do sprawdzenia na ile nasze przewidywania się sprawdziły w tekstach „13 najlepszych piosenek gwiazd 2018 roku”, „15 najlepszych piosenek gwiazd 2017 roku” oraz „5 najlepszych piosenek gwiazd 2015 roku”.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze