12 najlepszych piosenek Rudimental

Rudimental na Kraków Life Festival 2015 fot. Asylum Records/NajlepszePiosenki.pl


Już 22 sierpnia, w przyszłą sobotę, na krakowskich Błoniach zagra Rudimental.

Pochodzący z dzielnicy Hackney w Londynie Piers Agget, Amir Amor, Kesi Dryden oraz DJ Locksmith przyjadą do Krakowa tuż przed wydaniem drugiego longplaya „We the Generation” zapewne więc usłyszmy kilka nowych piosenek. Ale usłyszymy też sporo starych kompozycji. Kapela z pewnością zagra większość z wybranych dla Was 12 najlepszych piosenek Rudimental.„Waiting All Night” ft. Ella Eyre

Największy przebój Rudimental, dzięki któremu nie tylko kapela trafiła do pierwszej ligi, ale także Ella Eyre zyskała wielką popularność. Za sprawą takich właśnie kompozycji kapela jest określana jako drumandbassowa, choć trzeba powiedzieć, że Anglikom udało się do tego przecież już dość zasłużonego stylu dodać własne elementy i uczynić tę muzykę bardziej przystępną. To właśnie na te piosenkę będziemy czekać najbardziej podczas Kraków Live Festival 2015.

Bohaterem teledysku jest Kurt Yaeger, mistrz jazdy na rowerze BMX, który w wyniku wypadku stracił nogę. Wszyscy bohaterowie klipu to jego znajomi i przyjaciele. Za reżyserię odpowiada Nez Khammal.

Rudimental - Waiting All Night (ft. Ella Eyre) [Official Video]

„Free” (feat. Emeli Sandé)

Przy tej piosence przymiotnik drumandbassowy kompletnie nie ma sensu. Mamy po prostu do czynienia z całkiem udaną popową piosenką. Emeli Sandé była już wtedy po wydaniu debiutanckiego albumu, wiec akurat jej Rudimental w zdobyciu popularności nie pomogli.

W klipie występuje norweski sportowiec ekstremalny Jokke Sommer, który zlatuje z wysokiego na 3970 metrów szczyty Eiger w Alpach. Jokke zajmuje się także BASE Jumpingiem, czyli skokami na spadochronie, gdy czas na jego otwarcie jest ekstremalnie krótki. Więcej o tym szaleńcu (któremu zazdrościmy odwagi) można poczytać na jego oficjalnej stronie.

W jednym z remiksów piosenki pojawia się także Nas

Rudimental - Free (ft. Emeli Sandé) [Official Video]

„Solo” (featuring Ella Eyre and Mark Crown)

Piosenka trafiła tylko na luksusowe wydanie płyty „Home”. Ponad 9-minutowa kompozycja składa się z dwóch części. Najpierw dostajemy smakowite reggae w którym pierwsze skrzypce gra Mark Crown. A żeby powiedzieć dokładniej Mark Crown gra wspaniale na trąbce. W drugiej części uaktywnia się Ella Eyre, która do minimalistycznego elektronicznego podkładu śpiewa jeden wers „You’re too cooool to love me, too cooool to love me back”. Jak dla mnie bomba. Aha i nie ma to nic wspólnego z drum and bassem.

rudimental - solo (deluxe edition)

„Right Here” ft. Foxes

Powracamy do drumandbassowych klimatów. Piąty singel z debiutanckiej płyty Rudimental.

Klip został zrealizowany w tak zwanej Świątyni Tygrysów, czyli buddyjskim klasztorze położonym w zachodniej Tajlandii, blisko granicy z Birmą. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że mnisi żyją tam w symbiozie z dzikimi zwierzętami. W 20014 roku żyło tam 150 tygrysów.

Klip wyreżyserował Josh Cole. W głównej roli – mistrza wschodnich sztuk walk – wystąpił Liu Gao Jie.

Rudimental - Right Here (ft. Foxes) [Official Video]

„Feel The Love” ft. John Newman

Zanim John Newman dał się poznać światu znakomitym solowym występem pod tytułem „Love Me Again” pomógł podczas pracy nad albumem Rudimental. Pomoc okazała się owocna gdyż piosenka trafiła na pierwsza pozycję listy przebojów (to pierwszy numer jeden w Wielkiej Brytanii w 41-letniej historii Asylum Records).

John Newman usłyszał tę piosenkę u lekarza gdy czekał na decyzję dotyczącą operacji łagodnego nowotworu mózgu. – Myślałem, że się zesram ze strachu – wspomina John Newman. – Włączyłem jednak radio i Zane Lowe puścił „Feel The Love” po raz pierwszy. Nie wiem czemu, ale uwierzyłem wtedy że wszystko będzie w porządku.

W klipie pojawiają się członkowie Fletcher Street Urban Riding Club. Klub jeździecki został stworzony w Filadelfii w ramach pomocy mieszkańcom niezbyt zamożnych dzielnic.

Rudimental - Feel The Love (ft. John Newman) [Official Video]

„Not Giving In” ft. John Newman & Alex Clare

Tym razem Johnowi Newmanowi pomaga na wokalu Alex Clare.

Za klip odpowiada znany nam już Josh Cole. Akcja rozgrywa się na przedmieściach Manili na Filipinach w tak zwanych shanty towns, czyli domach wykonanych z prowizorycznych materiałów. Bohaterami są dwaj chłopcy, których losy będą odmienne. Jeden z nich osiągnie sukces w tańcu ulicznym. Drugi zwiąże się z gangami, co przypłaci życiem.


Rudimental - Not Giving In (ft. John Newman & Alex Clare) [Official Video]

„Rumour Mill” feat. Anne-Marie & Will Heard

O tej piosence Rudimental już pisaliśmy w tekście „13 najlepszych piosenek czerwca 2015” więc odsyłamy do lektury.

Rudimental - Rumour Mill (feat. Anne-Marie & Will Heard) [Official Video]

„More Than Anything” (ft. Emeli Sandé)

Druga kompozycja z debiutanckiego albumu Rudimental w którym udziela się Emeli Sandé. I po raz drugi jest to współpraca bardzo udana.

W klipie występuje modelka Victoria Murdok.

Rudimental - More Than Anything (ft. Emeli Sandé) (Unofficial Music Video)

„Never Let You Go” feat. Foy Vance

Drugi singel z mocno oczekiwanej drugiej płyty Rudimental, której premierę zaplanowano na 18 wrześnie, czyli niestety już po krakowskim koncercie. Klasyczna kompozycja drumandbassowa z wokalem Irlandczyka Foya Vance’a.

Klip realizowano Wielkiej Brytanii, Maroku, Ukrainie i Stanach Zjednoczonych. Za reżyserię odpowiada Nez Khammal z którym grupa pracowała już przy okazji „Waiting All Night”.

Rudimental - Never Let You Go [Official Video]

Ed Sheeran & Rudimental­ „Bloodstream”

Remiks Rudimental piosenki Eda Sheerana z albumu „x”. Kompozycja w tej wersji znajdzie się na nowej płycie Anglików. Poza Sheeranem i Rudimental autorami utworu są Johnny McDaid i Gary Lightbody ze Snow Patrol a za produkcję odpowiada Rick Rubin.

Piosenka opowiada o przeżyciach Eda Sheerana po zażyciu MDMA podczas wesela na Ibizie. Sheeran twierdzi, że tego wieczora pokochał beanbag (układające się do ciała pufy z groszku) a poza tym czuł lęk, miłość, ciepło i delikatne zdziwienie.

W teledysku występuje amerykański aktor Ray Liotta znany choćby z „Chłopców z ferajny” Martina Scorsese.

Ed Sheeran & Rudimental­ - Bloodstream [Official Music Video­ YTMAs]

„Spoons” ft. MNEK & Syron

Pierwszy singel z debiutanckiego albumu Rudimental. Zupełnie nie drumandbassowa kompozycja 🙂 Mający nigeryjskie korzenie MNEK pojawia się w jeszcze jednej piosence na albumie „Home”…

Rudimental - Spoons ft. MNEK & Syron

„Baby” ft. MNEK & Sinead Harnett

Chodzi mianowicie o kompozycję „Baby”. Od MNEK-a bardziej jednak nas interesuje Sinead Harnett. Wyjątkową urodę dziewczyna zawdzięcza mamie Tajce i tacie z Irlandii. Poza tym Sinead znakomicie tańczy (co widać w klipie), całkiem nieźle śpiewa oraz równie dobrze komponuje. To bowiem właśnie ona jest autorką tytułowej kompozycji na debiutanckim albumie Rudimental.

Sama dziewczyna trafiła do show-biznesu za sprawą Wileya, który poszukiwał wokalistki do swojej piosenki i wybrał ją z kilkuset dziewczyn które zgłosiły się do niego. Sinead Harnett jeszcze nie wydała debiutanckiego albumu, ale zapewne już wkrótce to zrobi. W serwisie YouTube można posłuchać jej ostatniego, wydanego niedawno singla „Do It Anyway”.

Rudimental - Baby (ft. MNEK & Sinead Harnett) [Official Video]

Kraków Live Festival 2015
Wykonawcy: Aurora | Bokka | Foals | Future Islands | Georgia | Kamp! | Kendrick Lamar | Low Roar | Mø | Rasmentalism | Ratatat | Rudimental
| Taco Hemingway | The Maccabees | TV On The Radio | Viet Cong | Wild Beasts
Miejsce: Kraków, Błonia
Data: 20-22.08.2015
Organizator: Alter Art


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze