17 najlepszych koncertów marca 2019 roku

16 najlepszych koncertów marca 2019 roku fot. NajlepszePiosenki.pl


Zazwyczaj marzec jest miesiącem totalnie wkurzającym. Już tak mamy dość zimy, a ona ciągle nie chce się odczepić. W tym roku jednak mam przeczucie, że będzie lepiej. Wiosna przyjdzie wcześniej razem z muzyką Jess Glynne, Sofi Tukker, Kimbry i Kamasiego Washingtona. Oto „17 najlepszych koncertów marca 2019 roku”.

17. DachaBracha

4 marca 2019, Zaklęte Rewiry, Wrocław
5 marca 2019, Klub Palladium, Warszawa
6 marca, Kwadrat, Kraków

W Najlepszych Piosenkach nie jesteś wielkimi fanami folkowych zespołów, szczególnie takich jak Tulia. DachaBracha jednak się nam podoba. Na plakatach widnieje nazwa DakhaBrakha, która jest angielską transkrypcją ukraińskiej nazwy, ale my jako puryści językowi zastosowaliśmy polską transkrypcję. Jedna z piosenek DachaBracha trafiła na soundtrack do serialu „Fargo”.DakhaBrakha - Monakh

16. The Ocean

29 marca, U Bazyla, Poznań

The Ocean ciężko ogarnąć. Ciągle zmieniają konfiguracje osobowe, nagrywają pod różnymi nazwami i z różnymi wokalistami. Ciągle jest to jednak post-metal dobrej jakości. Kapela przyjedzie do Polski promować najnowsze wydawnictwo, czyli album „Phanerozoic I: Palaeozoic”.

The Ocean - Cambrian II: Eternal Recurrence (OFFICIAL VIDEO)

15. The Soft Moon

19 marca, Projekt LAB, Poznań
22 marca, Zet Pe Te, Kraków

W The Soft Moon najważniejszą osobą, żeby nie powiedzieć, że jedyną jest Luis Vasquez. Solidnie alternatywne działania Luisa Vasqueza nazywane są post-punk, darkwave czy industrial rock. Jak zwał tak zwał. Na pewno jest to muzyka na wysokim poziomie, dodatkowo okraszona interesującymi wizualizacjami. Do Polski artysta przyjedzie promować album „Criminal” z ubiegłego roku.


THE SOFT MOON - Circles (Official Video)

14. Danny Byrd

8 marca, Sfinks 700, Sopot

Panie (i ewentualnie panowie), którzy pojawi się 8 marca w klubie Sfinks 700 w Sopocie przeżyją ekstatyczny wieczór house’owo-jungle’owo-drum’n’bassowy. Danny Byrd przedstawiciel zacnej wytwórni Hospital pojawiał się już w Polsce kilka razy. Tym razem przyjeżdża w ramach promocji albumu „Atomic Funk” z ubiegłego roku.

Danny Byrd - Devil's Drop (Official Video)

13. Larkin Poe

26 marca 2019, Hybrydy, Warszawa

Larkin Poe to imię prapraprapradziadka sióstr Rebekki Lovell i trzy lata starszej Megan Lovell. Może z tego powodu panie grają muzykę przeszłości, czyli bluesa. Ponieważ jednak robią to zacnie zdobyły już całkiem spore grono fanów na świecie. Do Polski przyjadą w ramach promocji drugiej płyty „Venom & Faith”.

Larkin Poe | Bleach Blonde Bottle Blues (Official Video)

12. Night Lovell

19 marca 2019, Proxima, Warszawa

Night Lovell to 21-letni raper z Kanady, który muzykę wydaje już od pięciu lat. Radzi sobie bez wytwórni. W tym roku ukazał się jego trzeci album „GoodNightLovell”. Dla fanów nieco bardziej wysublimowanego , alternatywnego rapu koncert w Warszawie niewątpliwie będzie atrakcją.

Night Lovell - Dark Light

11. The Blaze

19 marca, Stodoła, Warszawa

The Blaze to kuzyni z Paryża, Jonathan Alercs i Guillaume Alercs. W 2017 roku wydali debiutancką EP-kę „Terrority” z sześcioma utworami melodycznej, pulsującej elektroniki, która urozmaicona jest wzruszającymi wokalami i poetyckimi tekstami. Klip do singla „Territory” ma już ponad 23 miliony wyświetleń na YouTube. 7 września panowie zaprezentowali debiutancką płytę „Dancehall” z poruszającym klipem do singla „Queens”.

The Blaze - QUEENS (Official Video)

10. Postmodern Jukebox

16 marca 2019, B17, Poznań

W Najlepszych Piosenkach nie jesteśmy wielkimi fanami kapel, które zarabiają na życie graniem fikuśnych przeróbek, ale akurat Postmodern Jukebox jesteśmy w stanie znieść. Być może ze względu na dużą liczbę pań na scenie.

All About That Bass - Postmodern Jukebox European Tour Version

9. Deaf Havana

1 marca 2019, Pogłos, Warszawa

Deaf Havana powstali w 2005 roku w College of West Anglia. Mają na koncie pięć albumów i to właśnie piąty z nich, „Ritulas”, przyjadą promować do Polski. Umieszczamy ich w zestawieniu „17 najlepszych koncertów marca 2019 roku” za żywiołowość.

Poniżej numer „I’m A Bore, Mostly” z albumu „Fools and Worthless Liars” z 2011 roku. Na koncernie nie powinno być nudno.

Deaf Havana - I'm A Bore, Mostly (Official Video)

8. Florence + The Machine

15 marca 2019, Atlas Arena, Łódź

Florence + The Machine to stali bywalcy w Polsce. W marcu Florence Welch i jej towarzyszy zobaczymy tym razem w Łodzi. Artystka promuje cały czas album „High as Hope” z ubiegłego roku. Nie zapominajcie o wiankach.

Florence + The Machine - Big God


7. Tiga

8 marca 2019, Zet Pe Te Kraków
9 marca 2019, Tama, Poznań
15 marca 2019, Sala Fly, Wrocław
16 marca 2019, Smolna, Warszawa

Tiga James Sontag znany jako Tiga, to Kanadyjczyk który na scenie jest już kilkanaście lat. Ma na koncie trzy albumu, z których ostatni to „No Fantasy Required” z 2016 roku. Elektroniczny cudotwórca znan jest też z niezliczonej liczby remiksów, żeby wymienić choćby Miike Snow, Jamiego Lidella, The xx, LCD Soundsystem czy Disclosure.Tiga - “Bugatti” (Official Video)

6. Blood Youth

18 marca, Chmury, Warszawa

Blood Youth to najostrzej grająca kapela w naszym zestawieniu „17 najlepszych koncertów marca 2019 roku”. Hardcore’owa grupa pochodzi z angielskiego Harrogate. Maja na koncie trzy płyty. 22 lutego wydają najnowsza zatytułowana „Starve” a świeżutkiego singla z niej można posłuchać poniżej.

Blood Youth - Spineless (Official Music Video)

5. Balthazar

1 marca 2019, Proxima, Warszawa

Balthazar grał już w Polsce jako support Editors. Premiera czwartej płyty belgijskiej grupy „Fever” miała miejsce 25 stycznia. To z niej pochodzi znakomity singel… „Fever”.

4. Jess Glynne

9 marca 2019, Progresja, Warszawa

Jess Glynne znana jest z tego, że prześladowała pasażerów taniej linii lotniczej Jet2. Firma podczas kampanii reklamowej wykorzystała piosenkę Jess Glynne „Hold My Hand”, ale dodatkowo pasażerowie słyszeli utwór kilka razy podczas lotu i to właśnie z tego powodu w sieci pojawiły się skargi.

– No przecież to nie moja wina, że oni grają te piosenkę tyle razy – mówi Jess Glynne. – Ja tylko zgodziłam się na jej wykorzystanie. Zresztą sama nigdy nie leciałam tą linia. Powinni mnie zaprosić i zaśpiewam te piosenkę na żywo na pokładzie samolotu. Następnym razem jak będzie lecieć na Majorkę spodziewajcie się mnie na pokładzie.

Jess Glynne przyjedzie do Polski promować drugi album „Always In Between” z ubiegłego roku. Niedawno wokalista pojawiła się w piosence „These Days” Rudimental i to właśnie te piosenkę dodajemy do naszego zestawiania „17 najlepszych koncertów marca 2019 roku”, bo jest to piosenka dużej zacności.

Rudimental - These Days (feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen) [Official Video]

3. Sofi Tukker

25 marca 2019, Proxima, Warszawa

Gdyby nowojorski duet Sofi Tukker zagrał podczas warszawskiego koncertu tylko piosenkę „Best Friend” byłby to zupełnie wystarczający powód by pojawić się w Proximie. Jest to bowiem kawałek absolutnie znakomity, porywający, świeży i superkolorowy. Sophie Hawley-Weld i Tucker Halpern mają na koncie nominację do Grammy za album „Treehouse” i piosenkę „Drinkee”. Kapela przyjedzie do Polski promować właśnie tę docenioną debiutancką płytę.

SOFI TUKKER - Best Friend feat. NERVO, The Knocks & Alisa Ueno (Official Video) [Ultra Music]

2. Kimbra

15 marca, Proxima, Warszawa

Zazdrość to uczucie, które pojawia się moim ciele i umyśle, gdy wykonawcy tacy jak Kimbra przyjeżdżają do Warszawy, ale nie do kulturalnej stolicy Polski, w której mam wątpliwą, szczególnie w zimie, przyjemność mieszkać. Kimbra znana jest przede wszystkim za sprawą przeboju „Somebody That I Used to Know” z Gotye, ale tym którzy nie znają jej pozostałej twórczości bardzo ją polecam, bo zacna. Nowozelandka przyjeżdża do Polski promować album „Primal Heart” z kwietnia ubiegłego roku.

Kimbra - Top of the World (Official Music Video)

1. Kamasi Washington

11 marca 2019 Stodoła, Warszawa

Niżej (wyżej) podpisany miał przyjemność być na krakowskim koncercie Kamasiego Washingtona. Największa gwiazda współczesnego jazzu na scenie zupełnie nie zachowuje się jak gwiazda. Chemia pomiędzy artystą a publicznością jest znakomita. Absolutnie magiczne przeżycie.

Kamasi Washington przyjeżdża do Polski w ramach promocji ostatniego genialnego albumu „Heaven and Earth”.

Kamasi Washington - Street Fighter Mas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze