6 najlepszych piosenek Asking Alexandria

Asking Alexandria fot. Archiwum Zespołu/NajlepszePiosenki.pl


Nowy wokalista, nowy rozdział, wciąż rodzina. W zmienionym składzie zespół Asking Alexandria odwiedzi nasz kraj.

W styczniu 2015 szeregi metalcore’owej ekipy opuścił Danny Worshop. Jego miejsce za mikrofonem zajął Denis Stoff, który szlify w śpiewaniu i wrzeszczeniu oraz grze na gitarze zdobywał w grupach Make Me Famous czy Down & Dirty. Pierwsze kawałki z nowym frontmanem Asking Alexandria już opublikowali, pora przekonać się, jak z chłopak z Ukrainy wypada na żywo.Okazja nadarzy się już w przyszłym tygodniu. 12 października zespół zagra w warszawskiej Progresji a 13 października w krakowskiej Fabryce. Na trasie Asking Alexandria towarzyszą August Burns Red oraz In Hearts Wake. Dzięki organizatorom – Go Ahead i Knock Out Productions – będziemy mieli dla Was bilety na koncerty: 3 pojedyncze wejściówki na występ w stolicy i 2 pojedyncze na występ w byłej stolicy. Na razie, 6 najlepszych piosenek Asking Alexandria.

„Moving On”

Klasyczna power ballada, z mocną perkusją, pełnym emocji śpiewem i harmonijnym, heavy graniem.

Numer odpowiada o tym, co muzycy czują, gdy są długo w trasie. – W trasie bywa ciężko i tęsknimy za domem – wyjaśnia gitarzysta Ben Bruce. – Z drugiej strony uwielbiamy to. To dwie sprzeczne ideologie. Kochamy i nienawidzimy zarazem.

Wideo ukazuje muzyków Asking Alexandria podróżujących z koncertu na koncert. W klipie gościnnie pojawiają się też Ice-T oraz frontman Trivium, Matt Heafy.

– Po raz pierwszy w naszej karierze pokazujemy się w tak szczerym świetle – opowiadał o teledysku Bruce. – Żadnych narkotyków, imprezowania, scenariusza, żadnych bzdur. To tylko nasza piątka, całkowicie obnażona.

ASKING ALEXANDRIA - Moving On (Official Music Video)

„Reckless and Relentless”

Trochę typowego metalcore’a z krzykami i melodyjnym śpiewaniem, a trochę mroczniejszego gardłowo-trzewiowego darcia.

– Ten tytuł znakomicie podsumowywał całą płytę i dwa lata w trasie – tłumaczył gitarzysta Asking Alexandria, Ben Bruce. – To było coś brawurowego i nieustannego (reckless and relentless). Gramy na żywo bez przerwy jeszcze od czasu nim wydaliśmy pierwszą płytę. Zaczęliśmy z miesiąc przed tym jak ukazał się nasz debiut i od tamtej pory nie przestaliśmy. Zrobiliśmy sobie przerwę na pracę w studio i z tydzień na święta.

ASKING ALEXANDRIA - Reckless & Relentless

„Run Free”

Dynamiczny, skoczny numer, z fajnym, klangującym basem. Partia liryczna ma w sobie sporo melancholii, ciepłych emocji i dobrej energii.

Piosenka dedykowana jest fanom Asking Alexandria, którym jest ciężko w życiu, którzy są prześladowani w szkole lub którzy po prostu przechodzą trudy dorastania.

– Czujemy, że mamy pewną odpowiedzialność wobec tych dzieciaków – wyjaśniał gitarzysta. – Jesteśmy ich idolami, staramy się więc wykorzystać to. Powiedzieć im, że ich wspieramy, że na końcu tunelu jest światło. To bardziej pozytywna piosenka od tych, które zazwyczaj piszemy.

ASKING ALEXANDRIA - Run Free (OFFICIAL MUSIC VIDEO)


„Breathless”

Dzikość, dzikość i raz jeszcze dzikość.

Danny Worsnop napisał numer podczas trasy, gdy narkotyki i alkohol były dla niego chlebem powszednim. – Byłem naćpany i postanowiłem, że muszę z tym skończyć, że muszę się zmienić – wspominał były już frontman Asking Alexandria. – Ta piosenka to przede wszystkim przyznanie się do problemu i mój sposób, by o nim powiedzieć, a także o potrzebie, by uciec od siebie samego (co jest bardzo trudne bez względu na to, jak wiele środków odurzających jest w twoim organizmie).

ASKING ALEXANDRIA - Breathless (Official Music Video)

„The Final Episode (Let’s Change The Channel)”

Ruszamy ostro, z wściekłym graniem na dwie stopy. Brzmienie jeszcze trochę surowe, a numer przepełniony młodzieńczym gniewem. Jest w tym dzikość, pewna nerwowość skontrowane z odrobiną łagodności.

– Ta piosenka powstała, gdy zaczęliśmy z Benem pisać razem i jammować – wspominał eks-wokalista Asking Alexandria, Danny Worsnop. – Mieliśmy tekst, ale wtedy byłem gitarzystą. Wszedłem jednak do budki, gdzie nagrywaliśmy wokale i zrobiłem roboczą wersję, którą mieliśmy posłać do potencjalnych frontmanów. Chłopaki od razu zwolnili mnie z posady gitarzysty i kazali śpiewać. Zajęło to około 30-40 minut. Od czasu tamtego jam session, ten numer wcale się nie zmienił.

ASKING ALEXANDRIA - The Final Episode (Let's Change The Channel) Official Music Video

„I Won’t Give In”

Czy będzie to jedna z najlepszych piosenek Asking Alexandria to się jeszcze okaże, bowiem to całkiem świeża rzecz. Zespół opublikował kawałek zaledwie we wrześniu 2015 roku. To pierwszy numer z udziałem nowego wokalisty, Denisa Stoffa (w paszporcie ma Denis Aleksandrowicz Szaforostow), który zastąpił Danny’ego Worsnopa.

– Ten klip pokazuje, jak silna jest nasza rodzina – komentuje gitarzysta, Ben Bruce. – Miłość i wsparcie, które przez lata otrzymaliśmy od ludzi jest niesamowite, a ten teledysk przybliża, jaka więź łączy nas z fanami.

Kawałka należy spodziewać się podczas nadchodzących koncertów Asking Alexandria.

ASKING ALEXANDRIA - I Won't Give In (Official Music Video)

Asking Alexandria
Wykonawcy: Asking Alexandria | August Burns Red | In Hearts Wake
Miejsce: Kraków, Fabryka
Data: 12 października 2015
Początek: 18:00
Organizator: Knock Out Production

Asking Alexandria
Wykonawcy: Asking Alexandria | August Burns Red | In Hearts Wake
Miejsce: WARSZAWA, Progresja
Data: 13.10.2015
Początek: 18:00
Organizator: Go Ahead


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze