Beyonce – „Black Parade” – Najgorsza piosenka 2020 roku„Black Parade” zamiast „Blinding Lights”. Beyonce, która w tym roku nie dokonała niczego wielkiego kontra kanadyjski wokalista The Weeknd, którego nowa płyta zbiera świetne recenzje. Dawno już nominacje do Grammy nie wzbudziły takich emocji co w 2020 roku. Mnie także zniesmaczyły, bo wokalistkę nominowano za naprawdę słaby kawałek.

Kompozycja „Black Parade” ubiegać się będzie podczas przyszłorocznej gali rozdania nagród Grammy o cztery pozłacane gramofony. Tak, powtórzmy to raz jeszcze: o CZTERY. Beyonce ma szansę na statuetki w następujących kategoriach: Song of the Year, Record of the Year, Best R&B Performance oraz Best R&B Song.

O ile kapituła Grammy w ostatnich latach zwraca uwagę na komercyjne powodzenie danych nagrań, tak tu możemy raczej mówić o zwyczajnej sympatii do wokalistki. „Black Parade” nie zawojowało list przebojów i nie zanotowało wielkiej liczby wyświetleń na YouTubie. Wiele osób nawet nie zdawało sobie sprawy, iż Beyonce cokolwiek wydała.

Beyonce na premierze „Króla Lwa” w 2019 roku

Black Parade

Problem w tym, iż kompozycja Beyonce nie jest dobrą piosenką. Obok takiej nawet nie stało. Podkład jest miksem trapu, hip hopu i elektro popu. Niby na czasie, ale nie da się ukryć, że wokalistka ma w swojej dyskografii ciekawsze aranżacje. Samo wykonanie też pozostawia wiele do życzenia. Miało być walecznie i agresywnie, a zamiast lwa mamy puszystego kotka.

Wsparcie w potrzebie

„Black Parade” powstało jako odzew na wydarzenia ze Stanów, jakie miały miejsce na wiosnę 2020 roku. Afroamerykanie wyszli na ulice po zabójstwie George’a Floyda. Czarnej społeczności postanowiła pomóc i Beyonce. Wątpię, by taka piosenka napawała kogokolwiek dumą co do pochodzenia, ale zysk z jej sprzedaży trafił na cele charytatywne. Wsparto wiele biznesów prowadzonych przez czarnych Amerykanów.

Jeśli szukacie lepszej piosenki Beyonce, odsyłamy was do „Otherside”.


Beyonce „Black Parade”
Data premiery: 19 lipiec 2020
Autorzy piosenki: Beyoncé Knowles-Carter, Derek James, Dixie Akil King, Brittany Coney, Denisia Andrews, Kim Krysiuk, Rickie Tice, Shawn Carter
Liczba odsłon na YouTube: 10 157 613

Beyoncé – BLACK PARADE (Official Audio)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze