Eurowizja 2021: ta piosenka musi wygraćOdbywająca się od przeszło sześćdziesięciu lat Eurowizja nie traci na popularności. W sobotę na scenie w holenderskim Rotterdamie wykonawcy z 26 państw Europy staną do ostatecznej walki o zwycięstwo. Dzień przed werdyktem przedstawiamy wam utwór, który powinien zdobyć złoto.

Mowa tu o kompozycji „Je me casse” wokalistki Destiny, która reprezentuje Maltę. Nie dajmy się zmylić tytułowi – piosenka nie jest po francusku, choć kilka słów w tym języku w niej pada. Samo nagranie wręcz zaraża pozytywną energią, będąc jedną z najżywiołowszych konkursowych piosenek. A także jedną z tych, które otwarcie celebrują feminizm. Takie popowo-rhythm’and’bluesowe rytmy zestawione z mocnym, soulowym wokalem Destiny czynią z maltańskiej artystki konkurentkę dla Beyonce i Lizzo.

Eurowizja 2021: Destiny podczas swojego półfinałowego występu

Tegoroczna Eurowizja nie jest pierwszym tego typu doświadczeniem dla Destiny. W 2015 roku wokalistka reprezentowała Maltę w juniorskiej wersji tego konkursu. Wykonywała wówczas utwór zatytułowany „Not My Soul”. W 2017 roku artystka postanowiła zaistnieć w brytyjskiej wersji „Mam talent”, gdzie powaliła jurorów na kolana swoją interpretacją „Think” Arethy Franklin. W ubiegłym roku została laureatką maltańskiej edycji „X Factora”.

Kto jest najpoważniejszymi konkurentami Destiny w walce o sprowadzenie Eurowizji 2022 na Maltę? Zdaniem bukmacherów spore szanse na zwycięstwo mają reprezentanci Włoch (Maneskin z utworem „Zitti e buoni”), Francji (Barbara Pravi „Voila”) i Szwajcarii (Gjon’s Tears „Tout l’univers”).


Destiny – Je me casse

Data premiery: 15 marzec 2021 roku
Autorzy piosenki: Amanuel Dermont, Malin Christin, Nicklas Eklund, Pete Barringer
Liczba odtworzeń na YouTube: 8 942 542
Liczba odtworzeń w Spotify: 2 256 174

Destiny - Je Me Casse - Malta 🇲🇹 - Official Music Video - Eurovision 2021

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze