Fest Festival 2020: Najlepsze piosenki

Mark Ronson na Fest Festival 2020 fot. NajlepszePiosenki.pl


Bardzo nas cieszy, że zaczyna na Śląsku wyrastać konkurencja dla Open’era i Orange Warsaw Festiwal. Oto najlepsze piosenki Fest Festivalu 2020.

Mata – „Schodki”

Niektórzy z naszej redakcji twierdzą, że Mata to trochę wiocha. Inni z kolei całkiem lubią „Schodki”. Do tego stopnia, ze umieścili je w zestawieniu „25 najlepszych polskich piosenek 2019 roku”.

Sonbird – „Hel”

Piosenka nam się podoba, ale szczerze współczujemy chłopakom z Sonbird w związku z teledyskiem. Musieli udawać, że jest ciepłe lato, a ewidentnie było to polskie lato. Na Helu zresztą ciepło jest przez cztery dni w roku. Trudno się akurat wstrzelić 🙂

Sonbird – Niepoważny

Taco Hemingway – „Deszcz na betonie”

Lubimy Taco Hemingwaya, a najbardziej to lubimy Taco Hemingwaya z lat dawnych, dlatego do naszego zestawienia najlepszych piosenek Fest Festovalu 2020 trafia stary kawałek „Deszcz na betonie”.

Taco Hemingway – "Deszcz na betonie" (prod. Rumak)

James Bay – „Hold Back The River”

Jamesa Baya doceniliśmy już w 2015 roku w tekście „5 najlepszych piosenek gwiazd 2015 roku” więc z pokorą odsyłamy do tamtego proroctwa.

James Bay – Hold Back The River (Official Music Video)

Alice Glass – „Without Love”

Alice Glass znana jest z Crystal Castles, ale po burzliwym rozstaniu z Ethanem Kathem zaczęła tworzyć jako solistka. Jej największy przebój to kompozycja „Without Love” z jedynej EP-ki zatytułowanej „Alice Glass”.

Alice Glass – Without Love (Official Video)

Sohn – „The Wheel”

Dużo zabawy dźwiękiem, dużo elektronicznych smaczków, a jednak „The Wheel” z surowo-melancholijnym klimatem potrafi zostać z słuchaczem na dłużej. Utwór o nieudanym związku, ale także pewnym ukojeniu z tym związanym.

  • Chodzi o ulgę, która się pojawia, gdy zdajesz sobie sprawę, że to już nie ma sensu – tłumaczył na łamach „Dazed & Confused” Brytyjczyk z niemieckim pseudonimem. – Zrozumienie tego jest bardzo relaksujące.
S O H N – "The Wheel" (Official Video)

Left Boy – Get It Right

Left Boy to młody Austriak Ferdinand Sarnitz, który każe się teraz nazywać Ferdinand, ale większość jego twórczości powstała jeszcze pod pseudonimem Left Boy. Wiedeńczyk gra muzykę zdecydowanie do tańca więc z pewnością zafunduje na Fest Festivalu 2020 niezłą zabawę.

LEFT BOY – GET IT RIGHT

Sigrid – „Strangers” oraz „Schedules”

23-letnia Sigrid Solbakk Raabe, czyli Sigrid jest w naszych sercach już od jakiegoś czasu. Pisaliśmy o jej piosence „Strangers” w tekście „13 najlepszych piosenek gwiazd 2018 roku” a o „Schedules” w podsumowaniu „24 najlepsze piosenki lipca 2018”


Sigrid – Strangers (Official Video)
Sigrid – Schedules (Lyric Video)

Daughter – „Youth”

Jedna z tych piosenek, przy których człowiek chce się rozpędzić i biec, biec w nieznane. Tudzież pędzić na rowerze. Podobne skojarzenia musieli mieć ludzie z ITV, bowiem wykorzystali „Youth” przy materiałach z transmisji Tour De France. Cała sztuczka polega na stłumionej, galopującej perkusji skontrowanej z opanowanym, spokojnym głosem Eleny Tonry. Mimo post-rockowych warstw gitary mamy w piosence sporo przestrzeni i lekkości.

Daughter – Youth

Nothing But Thieves – „Amsterdam”

Nothing But Thieves byli już w Polsce razy kilka więc wiemy czego się spodziewać. Pisaliśmy o nich też już wcześniej. Kompozycję „Amsterdam” rekomendowaliśmy do zestawienia „21 najlepszych piosenek 2017 roku”.

Nothing But Thieves – Amsterdam (Official Video)

Denzel Curry – „CLOUT COBAIN | CLOUT CO13A1N”

„CLOUT COBAIN | CLOUT CO13A1N” to trzeci singel z trzeciego studyjnego albumu Curry’ego „Ta13oo”. Piosenka została napisana przez Curry’ego wraz z Julianem Grammem i Mikiem Hektorem. Raper opowiada o zmaganiach ze sławą i wspomina Kurta Cobaina, wokalistę Nirvany, który popełnił samobójstwo w wieku 27 lat.

Teledysk wyreżyserowany przez Zeva Deansa to najbardziej popularny klip rapera. Curry gra w nim kontrolowanego przez mistrza klauna, który zostaje zmuszony do samobójstwa.

Denzel Curry – CLOUT COBAIN | CLOUT CO13A1N

Mark Ronson ft. Miley Cyrus – „Nothing Breaks Like a Heart”

Liczymy bardzo na to, że Mark Ronson przyjedzie z normalnym zespołem koncertowym, a nie że będzie to DJ set. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma szans żeby na śląskiej imprezie wystąpili wszyscy wokaliści którzy nagrywali piosenki z producentem, ale liczymy jednak na jakieś znaczące zastępstwa. „Nothing Breaks Like a Heart” trafia to zestawienia najlepszych piosenek Fest Festivalu 2020 bo… jest to znakomita piosenka. Miley Cyrus osiągnęła tutaj wyżyny swoich umiejętności. Więcej o kompozycji pisaliśmy w tekście „Miley Cyrus: 10 najlepszych piosenek”.

Mark Ronson – Nothing Breaks Like a Heart (Official Video) ft. Miley Cyrus

Khalid – „Location”

„Location” to pierwszy singel Khalida. Pisząc piosenkę Khalid miał 17 lat co widać, słychać i czuć. Jest to bowiem opowieść o pierwszym zakochaniu wiec trudno się dziwić, że w wykonaniu nastolatka brzmi tak wiarygodnie. Klip ma 444 milionów osłon. Przepiękna piosenka.

Khalid – Location (Official Music Video)

Fest Festival 2020
Gdzie: Park Śląski, Chorzów
Kiedy: 13-15 sierpnia 2020 roku
Organizator: Follow The Step
Wystąpią: James Bay, Denzel Curry, Daughter, Alice Glass, Khalid, Left Boy, Mata, Nothing But Thieves, Mark Ronson, Sigrid, Sonbird, Sohn, Taco Hemingway.


Komentarze

Wojciech Duś

Wojtek Duś widział więcej koncertów niż zjadł kotletów, a kotlety lubi. Lubi też hip-hop, elektronikę i rock alternatywny. Pracował w korporacjach, ale niezbyt długo. Ulubiona wokalistka: Janelle Monáe. Ulubiony raper: Kendrick Lamar.