Madonna – Bedtime Story – Najlepsza piosenka z 1995 rokuCo wspólnego mogą mieć z sobą Björk i Madonna? Bedtime Story. Żeby nie zabrzmiało to zbyt dwuznacznie od razu wyjaśniamy, że mowa tu o piosence. Ta wybrana została nawet na singiel, którego premiera odbyła się dokładnie 26 lat temu.

Gdy Madonna kompletowała materiał na swój szósty studyjny album (zatytułowany później „Bedtime Stories”), islandzka wokalistka była świeżo po premierze swego debiutu. Płyta „Post” zwróciła na nią uwagę nie tylko wielu zwykłych słuchaczy, ale i samej Madonny. Doszło więc do współpracy obu artystek, które połączyła postać producenta Nellee Hooppera.

Björk, jak sama przyznała, nigdy nie była fanką twórczości Madonny. Czemu więc przyjęła propozycję współpracy? Zdecydowałam się napisać coś dl niej, bo chciałam usłyszeć jak wypowiada słowa, których nigdy by nie powiedziała – zdradziła. Co ciekawe „Bedtime Story” początkowo miało nosić tytuł „Let’s Get Unconscious”.

Jedno ze zdjęć z sesji zdjęciowej zrealizowanej na potrzeby płyty „Bedtime Stories”, 1994 rok.

Piosenka „Bedtime Story” niesamowicie zaskakuje. O ile cała płyta Madonny wędruje w kierunku klimatów łączących pop, r&b i soul, tak singiel prezentuje zupełnie inne oblicze wokalistki. I, można powiedzieć, jest delikatnym wstępem do tego, co ona sama zrobiła kilka lat później. Śmiało można bowiem stwierdzić, że „Bedtime Story” to taka próba generalna przed elektronicznym „Ray of Light”. Ta piosenka działa jak narkotyk, skutecznie wprowadzając w trans dzięki swojemu brzmieniu, w którym mamy inspiracje m.in. housem, ambientem czy trancem.

Jeśli mało wam niesamowitych przebojów z katalogu Madonny, przypominamy w tym artykule roztańczone „Hung Up”.

Madonna – Bedtime Story

Data premiery: 13 luty 1995 roku
Autorzy piosenki: Bjork, Nellee Hooper, Marius De Vries
Liczba odtworzeń na YouTube: 7 218 414


Madonna - Bedtime Story (Official Video) [HD]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze