Miley Cyrus – „Edge of Midnight” – Najlepsza piosenka 2020 rokuByło „Midnight Sky”, mamy „Edge of Midnight”. Miley Cyrus w muzycznym biznesie aktywna jest już od lat, to i zdążyła zawrzeć dużo znaczących kontaktów. Nikt chyba jednak nie sądził, że do grona jej znajomych należy sama Stevie Nicks.

Zaczęło się od utworu „Midnight Sky”, który wokalistka wybrała na pierwszy singiel zwiastujący płytę „Plastic Hearts”. Powstał do niej klip, w którym Cyrus inspirowała się bijącymi kilkadziesiąt lat temu wokalistkami pokroju Debbie Harry czy Joan Jett. Inspirowała ją również Stevie Nicks – dawna liderka Fleetwood Mac. Co ciekawe Miley skontaktowała się z Nicks z prośbą „o błogosławieństwo” dla swojej kompozycji.

Edge of Midnight w wersji live

„Midnight Sky” zadebiutowało w połowie sierpnia 2020 roku. Na początku listopada tego roku ukazał się zaś remix znany pod szyldem nieco zmienionym szyldem. I gdy już wydawało się, że Amerykanka jedynie postanowiła bazować na samplach z utworu Stevie, ona naprawdę zaprosiła legendę do swojej piosenki. W efekcie była wokalistka Fleetwood Mac dograła kilka wersów, idealnie dopasowując się do Miley. Kawałek jest bardzo przebojowy i żywiołowy. I, co tu dużo mówić, imponujący oraz odpowiednio błyszczący.

Nie sposób nie wspomnieć o piosence, od której to się zaczęło. Za artystyczny sukces przeróbki „Midnight Sky” odpowiada bazowanie na ‚Edge of Seventeen” Stevie Nicks. Wokalistka wydała ten utwór w 1982 roku, a dziś należy od do jej najbardziej znanych nagrań. Kompozycja pochodzi z jej debiutanckiego, solowego albumu „Bella Donna”.

Jeśli szukacie innych fajnych piosenek z repertuaru Miley Cyrus, odsyłamy was do tego artykułu.

Miley Cyrus featuring Stevie Nicks „Edge of Midnight (Midnight Sky remix)”
Data premiery: 6 listopada 2020 roku
Autorzy piosenki: Miley Cyrus, Alexandra Tamposi, Andrew Wotman, Ilsey Juber, Jonathan Bellion, Louis Bell, Stevie Nicks
Liczba odsłon na YouTube: 3 404 257


Miley Cyrus - Edge of Midnight (Midnight Sky Remix) (Audio) ft. Stevie Nicks

Komentarze

Zuzanna Janicka

Autorka strony The-Rockferry, gdzie znajdziecie sporo recenzji i innych tekstów o tematyce muzycznej. Chociaż pisze o wielu wykonawcach, w gronie jej największych ulubieńców znajdują się Christina Aguilera, Fink, The National i Leonard Cohen.