Muzyka Italo Disco

Fot: Pixabay


Dobra muzyka taneczna nawet sprzed lat cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. To właśnie do takich utworów, jak na przykład Flames Of Love uwielbiamy tańczyć, bujając się na parkiecie.

Piosenki te wywołują wspaniałe wspomnienia, a melodyjne refreny szybko wpadają w ucho. Disco lata 80te oraz Italo Disco, które są głównymi gatunkami muzyki tanecznej z poprzednich dekad, są naprawdę godne uwagi i warte poznania. Poniżej więcej na ten temat.


Narodziny Italo Disco


Muzyka Italo Disco narodziła się tak naprawdę w Niemczech, a zainspirowana była muzyką Disco wywodzącą się z Ameryki. Gdy Disco lata 80te przestało święcić triumfy, Italo Disco miało się jeszcze bardzo dobrze. W Europie ten styl muzyczny był popularny praktycznie przez całą dekadę lat 80. Obecnie sporo Polaków słucha tej muzyki między innymi podczas dyskotek, zabaw integracyjnych, a także na przyjęciach weselnych. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ do takich utworów, jak Only You, You’re A Woman, Boys czy Mamma Maria po prostu uwielbiamy tańczyć, świetnie się przy tym bawiąc i śpiewając wspólnie łatwo wpadające w ucho teksty.

Duży wybór wykonawców i składanek Disco a także Italo Disco znajdziesz pod adresem musicnet.pl/104-discodance.


Charakterystyka Italo Disco


Muzyka Italo Disco szybko zyskała popularność w Europie, a jej twórcy byli uwielbiani w Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii i wielu innych krajach. To, co dla niej charakterystyczne, to elektroniczne brzmienie. Do tworzenia muzyki używano wielu syntezatorów, wokal był zawsze po angielsku. Trzeba przyznać, że przez wielu krytyków muzycznych Italo Disco nie było cenione zbyt mocno, ale tak naprawdę kultura masowa zweryfikowała popularność. Ludzie uwielbiają bawić się przy tych nieskomplikowanych piosenkach, które najczęściej opowiadają o miłości. Z kulturą Italo Disco łączy się oczywiście więcej, między innymi stroje nawiązujące do stylu lat 80, do słynnej power dress z mocno zarysowanymi ramionami. To właśnie w tej dekadzie kobiety stawiały na mocny makijaż, tapirowane włosy oraz świecące tkaniny, które błyszczały w świetle z kul dyskotekowych. Na podobny styl stawiali też mężczyźni wykonujący Italo Disco.


Italo Disco – najważniejsi przedstawiciele


Muzyka Italo Disco jest znana wielu współczesnym Polakom. Możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że tak lubiani i popularni artyści, jak na przykład Savage, Ken Laszlo, Fancy, Ryan Paris, Koto P.Lion to właśnie wykonawcy tworzący muzykę w tym stylu. W Polsce ich muzykę można legalnie kupować w sklepie Musicnet.pl, gdzie znajduje się jeszcze bardzo wielu innych przedstawicieli tego nieskomplikowanego i łatwo wpadającego w ucho gatunku muzycznego.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze