Najlepsze piosenki ŁezZespół Łzy zawładnął polską sceną rockową na wiele dobrych lat. Wielką furorę robili w latach 2000, to wtedy zespół wydawał także swoje największe hity. W dzisiejszym artykule przedstawimy subiektywną listę najlepszych piosenek Łez.

Hit Łez, czyli Agnieszka


Wszyscy dobrze wiemy, że jest to najpopularniejsza piosenka Łez. Na ustach miał ją prawdopodobnie każdy Polak. Przebój Agnieszka znalazł się na płycie W związku z samotnością z 2000 roku, i to w dużej mierze dzięki tej piosence, zespół Łzy jest tak popularny.

Numer Agnieszka w pewnym momencie dotarł nawet na 1 miejsce na liście 30 ton – lista, lista przebojów od TVP 2. Na wielu innych listach muzycznych znajdowała się ścisłej czołówce. W 2021 roku powstał sequel do piosenki Agnieszka 2.0, autor tekstu Adam Konkol chciał wątki poruszone w pierwszej wersji przeboju doprowadzić do końca.

Narcyz się nazywam


To kolejny hit zespołu Łzy pochodzi z drugiego singla zatytułowanego Modlitwa, to był prawdziwy hit w roku 2001. Piosenka, tak jak Agnieszka błyskawicznie trafiła na listy przebojów, znalazła się na 2 miejscu w liście 30 ton oraz w top 10 w wielu innych listach muzycznych znanych rozgłośni radiowych.

Oczy szeroko zamknięte


Niektórzy fani uważają, że jest to ich najlepszy utwór. Kawałek muzyczny znalazł się na płycie Nie czekaj na jutro zespołu Łzy w 2003 roku. To druga płyta zaraz po W związku z samotnością, która osiągnęła rekordową sprzedaż albumów. Do tego znanego numeru nakręcono teledysk z Wojciechem Medyńskim w roli głównej. Singiel Oczy szeroko zamknięte zdobył nawet trzy nagrody muzyczne za przebój roku, Łzy wygrały: Superjedynki, Mikrofony Popcorny i nagrodę publiczności na XL Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


Opowiem wam jej historię


Ta piosenka to pochodzi z trzeciego singla, który promował najpopularniejszą płytę Łez. Utwór utrzymany w silnych rockowych brzmieniach z mocno obrazowym tekstem, który nie jest delikatny. Trzeba przyznać, że Łzy potrafiły czasem wstrząsnąć, ze względu na kontrowersyjny tekst nie była ona zbyt często puszczana w radiach, ale mimo to cieszy się dużą popularnością wśród fanów i jest dobrze odbierana na koncertach.

Anastazja, jestem


Po najpopularniejszych przebojach zespołu możemy śmiało stwierdzić, że uwielbiają opowiadać historie kobiet, które wiele przeszły. Utwór Anastazja, jestem opowiada o sparaliżowanej dziewczynie i znalazł się na krążku Jesteś jaki jesteś w 2002 roku. Do piosenki został nakręcony pełen emocji teledysk, w którym główną rolę zagrała Alicja Bachleda-Curuś.

Gdybyś był


To piosenka, która promowała płytę zbierającą wszystkie przeboje zespołu The Best of 1996-2006. Numer po raz pierwszy został odegrany na XLIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2006 roku. Na płycie znalazły się utwory, które przytoczyliśmy tutaj we własnej liście, ale także takie kawałki, jak Pierwsza łza, Aniele mój czy Do zakochania jeden krok.

To wszystkie piosenki, o których postanowiliśmy napisać, z pewnością odcisnęły one swoje piętno na polskiej popkulturze. Są niebanalnie muzyczne, a Adam Konkol, autor tekstów zdecydowanie wiedział, jak napisać utwór, który fanom już nigdy nie wyjdzie z głowy…


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze