Najlepsze piosenki zespołu Guns N’ Roses

Guns N' Roses fot. Archiwum Zespołu/NajlepszePiosenki.pl


Guns N’ Roses to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych, jak i wpływowych zespołów rockowych w dziejach muzyki rozrywkowej. Właściwie każdy z ich koncertów przechodzi do historii. Na scenie w 2022 roku na PGE Narodowym w prawie 4 godziny zaprezentowali wszystkie z ich największych hitów. Stworzyliśmy listę 6 piosenek zespołu, które uważamy za najlepsze.

1. Sweet Child O’ Mine

To bez wątpienia jeden z największych hitów tego zespołu. Piosenkę kojarzy zapewne każdy. Ta piękna ballada zachwyciła miliony fanów na całym świecie. Wyróżnia ją niezwykle wpadający w ucho riff na gitarze i bezkonkurencyjny wokal Axla Rose’a. Dziś utwór ten uważany jest za jedno z największych osiągnięć zespołu Guns N Roses. 

2. November Rain

“November Rain” to kolejny hit, bez którego nie można byłoby stworzyć tej listy. Bez wątpienia to jeden z najbardziej epickich utworów grupy, pod względem zarówno muzyki, jak i emocjonalnego przesłania. Zaczyna się on wprawdzie spokojnie, lecz szybko rozwija się w potężną balladę z niezapomnianą solówką na gitarze. Część gitarowa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych momentów w historii muzyki rockowej.

3. Welcome to the Jungle

Gitarzysta Guns N Roses Izzy Stradlin podsumował piosenkę jako kawałek “o uczuciach w Hollywood; wierny życiu”. Jest to jeden z najbardziej wpływowych utworów zespołu. Zaczyna się od silnego uderzenia perkusji, a później przechodzi we wciągający refren, który szybko wpada w ucho. Ciekawa historia wiąże się z historią teledysku. Wystąpiły spore utrudnienia ze sprzedażą wideo do MTV. Pierwotnie zostało ono wyemitowane tylko raz około godziny 5:00. Szybko po emisji otrzymano liczne telefony od osób, którym zależało, aby ponownie zobaczyć teledysk.


4. Paradise City

To jeden z szybkich i energicznych utworów zespołu Guns N Roses. Treść utworu powstała podczas pierwszej klubowej trasy zespołu. Wówczas mieli oni zagrać kilka koncertów, lecz niestety nie mieli za dużo szczęścia. Gdy jechali przez pustynię, popsuł się ich samochód. Musieli pieszo udać się do najbliższego zamieszkanego miejsca. Podczas wędrówki zaczęli jeszcze mocniej tęsknić za miastem, z którego wcześniej tak bardzo chcieli się wydostać: L.A.

5. Don’t Cry

To jedna z bardziej poruszających piosenek zespołu Guns N Roses. Co ciekawe, wydana została w dwóch wersjach. Oryginalny utwór został zamieszczony na płycie “Use Your Illusion I” a z kolei alternatywny tekst na “Use Your Illusion II”. Różnicą są tylko nie tylko słowa, ale również długość, jak i melodia utworu. Teledysk utworu został wyreżyserowany w filmowym stylu. Głównym wątkiem jest w nim dylemat między wyborem: żona czy wewnętrzna walka emocji. 

6. Patience

Piosenka “Patience” uważana jest za klasyczną balladę podgatunku hair metal. Przyjmuje się dziś, że motywacją powstania tego utworu, były nie najlepsze relacje pomiędzy Axlem Rose’em a jego byłą żoną. Jednak nikt nie potwierdził tych założeń. Jeden z gitarzystów wypowiedział się na ten temat, mówiąc, że Axl po prostu wymyślił świetny tekst, pozornie znikąd. Co ciekawe, teledysk do utworu był kręcony w walentynki w nieczynnym hotelu przeznaczonym do rozbiórki. 

Zespół Guns N Roses na pewno nigdy nie pójdzie w zapomnienie. Jeżeli tylko przydarzy się okazja, warto udać się na koncert i posłuchać ich muzyki na żywo. Mamy nadzieję, że żaden z członków grupy się nie spóźni, choć Axl Rose swego czasu był z tego znany – przykładowo pojawiał się na koncercie kilka godzin po czasie.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze