Rosalía ft. The Weeknd – „La Fama” – Najlepsza Piosenka 2021 roku

Rosalía fot. Sony


Tak bardzo kochamy Rosalíę, że jesteśmy w stanie nawet polubić piosenkę w której pojawia się z nią The Weeknd. Oto „La Fama”.

Rosalía jest jak gitara Jimiego Hendriksa – każdy dźwięk który się z niej wydobywa jest genialny. Utwory wydawane przez Hiszpankę dzielą się na niezłe, genialne i znakomite. Numer „La Fama” należy do tej ostatniej kategorii.

Niesamowite jest to w jak różnorodnym repertuarze sprawdza się Rosalía. Jej początki to flamenco, muzyka folkowa, potem urodzona w Katalonii artystka zaczęła iść w kierunki eksperymentalnego popu czy latynoskiego R&B. Znakomicie Rosalía czuje się w reggaetonie, trapie czy art popie. „La Fama” natomiast to bachata.

Zarówno Rosalía (co jest zrozumiałe) jak i The Weeknd (co jest dość zaskakujące) śpiewają w „La Fama” po hiszpańsku. W klipie, którego autorem jest Director X występuje jako konferansjer Danny Trejo znany choćby z filmu „Od zmierzchu do świtu”. W samym teledysku są zresztą też odwołania do filmu Roberta Rodrigueza. Piosenka promowana była też plakatem nawiązującym estetyką do wspomnianego filmu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LA ROSALÍA (@rosalia.vt)


Hiszpanka występuje na scenie w ażurowej perłowej sukience a następnie podchodzi do siedzącego na widowni The Weeknda i kusi go zmysłowym tańcem. Historia przedstawiona w klipie nie kończy się zbyt dobrze dla wokalisty.

Chciałam napisać bachatę o ambicji – napisała Rosalía w oświadczeniu. – Biorąc za punkt odniesienia teksty Rubena Bladesa czy Patti Smith i piosenki grupy Aventura, napisałam historię o romansie ze sławą.

„La Fama” to pierwszy singiel z trzeciego albumu hiszpańskiej artystki. Rosalía niedawno zapowiedziała, że płyta, która otrzymała tytuł „Motomami” ukaże się 18 marca 2022 roku. Hiszpanka ma na koncie dwie płyty „Los Ángeles” (2017) i „El Mal Querer” (2018).

„La Fama” to kolejny wspaniały numer jakim obdarzyła nas Katalonka. Jej twórczość jest równie oryginalna jak malarstwo jej rodaka Pabla Picassa. Głos Rosalíi jest tak wspaniały jak autora „Panien z Awinionu” malowanie. W Krakowie bardzo liczymy, że zobaczymy ją na tegorocznym Krakow Live Festival (jeśli się odbędzie)

Rosalía ft. The Weeknd – „La Fama”

Data premiery: 11 listopada 2021
Autorzy piosenki: Rosalía, Abel Tesfaye, Adam Feeney, Marco Masís, Alejandro Ramírez, Pablo Díaz-Reixa, David Rodríguez, Dylan Wiggins, Noah Goldstein
Liczba wyświetleń na YouTube: 72 180 830
Liczba odtworzeń na Spotify: 107 251 549

ROSALÍA - LA FAMA (Official Video) ft. The Weeknd

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze