Sanah – „2:00” – Najlepsza piosenka 2021 rokuPolski pop od przeszło roku ma twarz Sanah – wokalistki, której kariera w 2020 roku wystrzeliła niczym korek szampana, o którym śpiewała. Właśnie wydała nową płytę, a piosenka, która ją promuje, należy już do grona moich ulubionych ballad.

Mowa tu o kompozycji „2:00”, która ukazała się w marcu 2021 roku jako drugi singiel zwiastujący kolejny album Polki. Po wpadającym w ucho, roztańczonym nagraniu „Ale Jazz!” Sanah zaskoczyła utworem z zupełnie innej bajki. „2:00” jest bowiem niesamowicie kruchą, przygnębiającą balladą , w którym postawiono przede wszystkim na emocje. Te udzielają się i słuchaczowi, w którym po wysłuchaniu kompozycji budzi się chęć podejścia do wokalistki, przytulenia jej i powiedzenia, że może do nas zadzwonić o dowolnej porze.

Sorka za ten telefon dzisiaj o drugiej w nocy/Tylko chciałam pomocy i Ciebie

Oldskulowa wersja wokalistki na okładce albumu „Irenka”

7 maja 2021 roku odbyła się premiera drugiego krążka Sanah. Artystka nie próżnowała i album wydała zaledwie rok po zaprezentowaniu nam „Królowej dram”. Krążek zatytułowany został „Irenka”, a tytuł jest niczym innym jak drugim imieniem noszonym przez Zuzę. Jeśli ktoś myślał, że słuchaczom muzyka Sanah już się przejadła, wyniki osiągane przez „Irenkę” wyprowadzą go z błędu. Płyta uplasowała się na 4. miejscu listy Top 10 Global Album Debuts w serwisie Spotify. Artystka pokonała między innymi Rag’n’Bone Mana i Dodie.

A inną piosenkę wokalistki – „Proszę pana” – polecamy w tym artykule.

Sanah – „2:00”

Data premiery: 26 marca 2021 roku
Autorzy piosenki: Zuzanna Jurczak, Magdalena Jurczyk

Liczba odtworzeń na YouTube: 10 619 362
Liczba odtworzeń w Spotify:
5 716 047


sanah - 2:00

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze