6 najlepszych polskich piosenek lipca 2016

Taco Hemingway fot. Archiwum/NajlepszePiosenki.pl


Anita Lipnicka, Maja Koman, Miuosh, Natalia Grosiak, Pejzaż, Piona, Smolik, Taco Hemingway – oto 6 najlepszych polskich piosenek lipca 2016.

6. Maja Koman – „Jestem”

„Jestem” to dosadna piosenka, w której Maja mówi, co myśli. Bez ogródek. Muzycznie trochę łagodna, liryczna, dziewczęca, trochę ostra, zadziorna i… rockowa.

Jak anonsował wydawca, utwór ukazuje nową, energetyczną stronę artystki, zarówno muzycznie jak i wizualnie.

Maja Koman – Jestem [Official Music Video]

5. Anita Lipnicka – „Ptasiek”

Delikatna, subtelna, akustyczna ballada, czyli Anita, jaką Polska lubi najbardziej. Trochę jesienna, trochę melancholijna, nawet smutna.

Numer zapowiada nowy album, którego należy wypatrywać jesienią.

Anita Lipnicka – Ptasiek [Official Music Video]

4. Piona – „Lawina” feat. Ptakova

Tenczowo-migocząco-syntezatorowo-klubowy numer okraszony ciepłym kobiecym wokalem. Podobnych piosenek znamy wiele, co nie znaczy, że należy „Lawinę” zignorować. Wszystko jest tu bowiem w porządku, na miejscu. Numer ma wdzięk i festiwalowy potencjał.

Zespół Piona tworzą Rawski i iRobot – warszawscy producenci, remikserzy i didżeje.

PIONA – Lawina feat. Ptakova (Official Video)

3. Pejzaż – „Miasta mrok”

Pod szyldem Pejzaż kryje się Bartosz Kruczyński, czyli połowa nieistniejącego już niestety duetu Ptaky. Na osłodę mamy takie mocno samplowane cudo jak „Miasta mrok” z gitarą w stylu Marka Knopflera i mnóstwem fantastycznych dźwięków.


2. Smolik, Natalia Grosiak i Miuosh – „Alunia”

„Alunia”, czyli piosenka o sukience lila-niebieskiej. Brzmi trywialnie, ale nic bardziej mylnego. Numer promuje album „Historie”, który powstał z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Kruchy głos Grosiak pięknie oddaje słodko-gorzkie emocje. Śliczne harmonie i niemal taneczny rytm ciekawie kontrastują z treścią nagrania.

ALUNIA / SMOLIK / GROSIAK1. Taco Hemingway – „Deszcz na betonie”

Nim trafiła do nas EP-ka „Wosk” (którą rozłożyliśmy w analizie na czynniki pierwsze), Taco Hemingway wypuścił oficjalny singel zapowiadający nową, długogrającą płytę. „Deszcz na betonie”, właśnie. Za mięciutką, iście kalifornijską produkcję odpowiada Rumak.

Animowany teledysk do piosenki zrealizowała ekipa takie.pany (Tomasz Domański, Mikołaj Olizar-Zakrzewski) oraz Łukasz Partyka.

Album zatytułowany „Marmur” ukaże się jesienią 2016 roku.

Taco Hemingway – "Deszcz na betonie" (prod. Rumak)


Komentarze

Anka Szymla

Mimo młodego wieku Anka Szymla napisała już 7895 recenzji, które ukazywały się m.in. w Onecie i WirtualnejPolsce. Za swoim ulubionym zespołem potrafi pojechać nawet do... Berlina. Nie proście jej o przysługę podczas Australian Open bo jest wtedy mocno niewyspana. Kocha Dave'a Grohla, Roba Zombie, Trenta Reznora i Josha Homme'a. Zapomina o nich szybko gdy Polsat puszcza pierwszą "Szklaną pułapkę", bo najbardziej kocha Bruce'a Willisa z czasów gdy miał jeszcze odrobinę włosów.