„Bridgertonowie”: 6 najlepszych piosenek

"Bridgertonowie" fot. Netflix


„Bridgertonowie” to serial kostiumowy, co nie przeszkodziło twórcom przemycić do produkcji nieco współczesnej muzyki.

„Bridgertonowie” to zjawisko dość ciekawe. Mamy bowiem do czynienia z filmem epokowym, który nie ma nic wspólnego z epoką. Właściwie nie ma w cyklu „Bridgertonowie” bohatera, który mógłby tak się zachowywać w XIX-wiecznej Anglii (akcja rozgrywa się w 1813 roku). Głowna bohaterka Daphne (w tej roli Phoebe Dynevor) jest połączeniem współczesnej feministki (jeśli chodzi o zachowania społeczne) oraz 5-letniego dziecka (jeśli chodzi o wiedzę na temat sfery seksualnej). Jak wiadomo jednak w serialach nie chodzi o to żeby były wiarygodne, ale żeby były wciągające, z czym „Bridgertonowie” radzą sobie doskonale.

Jedna z najciekawszych postaci cyklu „Bridgertonowie” to królowa Anglii, Charlotta. Kobieta w filmie przedstawiana jest jako czarnoskóra zwolenniczka wyszukanych fryzur, która czeka na śmierć męża i namiętnie czyta ówczesnego „Pudelka”. Co prawda jakiś czas temu pojawiły się głosy o tym, że królowa miała przodków w Afryce, jest to jednak o tyle prawdziwe, że wszyscy pochodzimy z Afryki. Dowodów na ciemną karnację Charlotty nie ma. Królowa urodziła swojemu mężowi Jerzemu III piętnaścioro dzieci i to nie jedyne historyczne dowody na udane małżeństwo. Czy naprawdę lubiła plotki – tego nie wiemy. Na pewno natomiast lubiła zmieniać fryzury, choć i w tym przypadku, filmowcy podeszli do tematu raczej dość brawurowo.

Królowa Charlotta/Golda Rosheuvel fot. Netflix
Królowa Charlotta/Golda Rosheuvel fot. Netflix

Ale, ale. My przecież mamy zająć się muzyką. Podczas seansu „Bridgertonów” uważny widz usłyszy współczesne popowe przeboje w epokowych aranżacjach. My dla Was te numery wyłuskaliśmy a dodatkowo dajemy Wam także oryginały do porównania. Oto 6 najlepszych piosenek z cyklu „Bridgertonowie”.

6. „In My Blood” – Vitamin String Quartet

„In My Blood” to singiel z trzeciego albumu Shawna Mendesa. Kanadyjczyk napisał piosenkę po tym jak pierwszy raz w życiu borykał się ze stanami lękowymi.

  • Trafiło mnie w zeszłym roku – wyznał Zane’owi Lowe’owi z Beats 1 w wywiadzie z marca 2018 roku. – Byłem dość spokojnym dzieckiem. Znałem ludzi, którzy cierpieli z powodu lęku, ale nie bardzo mogłem to zrozumieć.

Kompozycja została zainspirowana koncertem Kings of Leon, na którym był Shawn Mendes. – Pomyślałem sobie wtedy, że tak powinna brzmieć muzyka. Perkusja, ludzie klaszczą i wszyscy śpiewają.

Ojciec piosenkarza, Manuel Mendes, jest portugalskim imigrantem z miasta Lagos. Shawn Mendes wydał „In My Blood” w języku portugalskim jako oficjalną piosenkę dla portugalskiej drużyny na mistrzostwa świata 2018 roku.

Shawn Mendes - In My Blood

5. „Wildest Dreams” – Duomo

Taylor Swift w 2015 gdy nagrywała „Wildest Dreams” nie była jeszcze największą gwiazdą popową w historii. Teraz już jest. Klip został zrealizowany w Afryce przez Josepha Kahna. Taylor Swift i Scott Eastwood (najmłodszy syn Clinta Eastwooda) graja parę aktorów na planie filmu z 1950 roku. Agent podobno odradzał Eastwoodowi rolę w klipie żeby nie został zdominowany przez wokalistkę. Młody Eastwood odpowiedział, że nie ma nic przeciwko. Piosenka pochodzi z albumu „1989”.

Taylor Swift - Wildest Dreams

4. „Strange” – Kris Bowers feat. Hillary Smith

„Strange” to cover kompozycji Celeste, którą znany mało, ale która podoba się nam coraz bardziej. Ostatnio zdobyła nasze serce piosenką „Hear My Voice” z filmu „Proces Siódemki z Chicago”.

3. „Thank You, Next” – Vitamin String Quartet

„Thank You, Next” to jedna z najlepszych popowych piosenek jakie powstały w 2019 roku. Poświeciliśmy jej wielki artykuł, gdzie zastanawiamy się nad fenomenem Ariany Grande. Całkiem zasłużona trzecia pozycja na liście najlepszych utworów z serialu „Bridgertonowie”.


Ariana Grande - thank u, next (Official Video)

2. „Girls Like You” – Vitamin String Quartet

O tej piosence Maroon 5 też napisaliśmy osobny wielki artykuł, który, gdyby Google nie było siedliskiem naciągaczy i oszustów, byłby cały czas na pierwszej pozycji wyszukiwarki. Więc serdecznie Wam ten tekst polecamy bo się z niego dużo dowiecie o tej znakomitej popowej piosence.

Maroon 5 - Girls Like You ft. Cardi B (Official Music Video)

1. „Bad Guy” – Vitamin String Quartet

„Bad Guy” to oczywiście cover genialnej piosenki Billie Eilish. Dostałem zresztą osobisty opieprz za to, że w tekście „Billie Eilish: 10 najlepszych piosenek” umieściłem ją dopiero na 7 pozycji. Piosenka znakomicie wypadła w reinterpretacji Vitamin String Quartet więc zasłużenie trafia na pierwsze miejsce najlepszych piosenek z serialu „Bridgertonowie”.

Billie Eilish - bad guy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najtrafniejsze
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Blanka Stella

Ciekawe jakie piosenki będą w II sezonie?