Cardi B: 12 najlepszych piosenek

Cardi B fot. NajlepszePiosenki.pl/Archiwum


Piosenka, która znalazła się na pierwszej pozycji jest naprawdę znakomita. Taneczna, pomysłowa, radosna, zmysłowa. Coraz bardziej przekonujemy się do Cardi B, która w 2019 roku otrzymała Grammy za album roku w kategorii rap.

12. „Up”

Cardi B niezbyt udany dla świata rok 2020 postanowiła pożegnać piosenką „Up”, w której śpiewa, że dotarła na szczyt i teraz nie zamierza nigdzie się ruszać. Za klip odpowiada ukraińska reżyserka Tania Muino. W piosence wykorzystano utwór Ice Cube’a z 1990 roku „Once Upon a Time in the Projects.”

Cardi B - Up [Official Music Video]

11. „Money”

Autorką klipu jest Jora Frantzis, natomiast za a produkcję kawałka odpowiada J. White. W piosence jak nie trudno zgadnąć artystka śpiewa o pieniądzach i o tym, że ma ich całkiem sporo, a przeznaczy je m.in. na wychowanie córki, Kulture.

Cardi B - Money [Official Music Video]

10. DJ Snake ft. Selena Gomez, Ozuna, Cardi B – „Taki Taki”

„Taki Taki” to była 16 piosenka jaką Selena Gomez umieściła w Top 40 bez jakichkolwiek przerw, w tym sensie, że odkąd pierwsza jej piosenka trafiła do Top 40 kolejne 15 trafiało tam zanim poprzednie z niej wypadły. Nikt wcześniej nie dokonał czegoś takiego.

Za teledysk odpowiada Colin Tilley, który ma na koncie klipy Kendricka Lamara, Fergie czy Nicki Minaj.

DJ Snake - Taki Taki ft. Selena Gomez, Ozuna, Cardi B (Official Music Video)

9. „Thru Your Phone”

Cardi B znalazła na telefonie swojego chłopaka pikantną rozmowę z inną dziewczyną. Bohaterka niewiele się zastanawiając postanawia otruć swojego partnera. Robi to dodając wybielacz do płatków śniadaniowych.

8. El Alfa ft. Cardi B – „Mi Mami”

Tekst refrenu brzmi dość infantylnie i powiedzmy sobie szczerze, jest dość infantylny, ale jednocześnie jest w nim jakiś urok. Cardi B mniej rapuje, a nieco więcej śpiewa.

Emmanuel Herrerana, znany jak El Alfa, pochodzi z Dominikany. W 2015 roku został skazany na 15 dni prac społecznych za obrażenie ojców założycieli Dominikany w piosence.

El Alfa Ft. Cardi B - Mi Mami (Video Oficial)

7. Ozuna Feat. Cardi B – „La Modelo”

Raperka udziela się w kompozycji po angielsku i po hiszpańsku a na dodatek śpiewa i trzeba przyznać, że robi to całkiem dobrze.

Mam na koncie wiele kolaboracji, ale zazwyczaj to ja pojawiałem się w piosenkach innych wykonawców – mówi Ozuna. – Nigdy wcześniej ktoś taki jak Cardi B nie pojawił się w moich piosenkach. Gdy ja słyszysz mówisz sobie: Ta kobieta jest niesamowita. Po angielsku i po hiszpańsku. To jest dla mnie prawdziwy crossover: mainstreamowa artystka śpiewa po hiszpańsku.

Klip wyreżyserował Nuno Gomes na Jamajce.

Ozuna - La Modelo Ft Cardi B (Video Oficial)

6. Cardi B feat. Megan Thee Stallion – „WAP”

Cardi B ma niewyparzony język i z tego między innymi powodu darzona jest taką sympatią. W „WAP” jej uwaga koncentruje się na seksualnych igraszkach i oczywiście raperka nie przebiera w słowach. Numer wzbudził kontrowersje nie tylko wśród konserwatywnych środowisk. Także gitarzysta Black Sabbath, Geezer Butler, uznał piosenkę za odrażającą (co jest o tyle interesujące, że Black Sabbath przed laty byli oskarżani o tworzenie „diabelskiej muzyki”). Niezależnie jednak od tego w wielu podsumowaniach 2020 roku kompozycja „WAP” znalazła się na pierwszej pozycji.

W kompozycji wykorzystano sample z numeru „Whores in This House” Franka Ski z 1993 roku.

Cardi B w klipie i piosence towarzyszy Megan Thee Stallion. W teledysku w reżyserii Colina Tilleya pojawiają się Kylie Jenner, Normani, Rosalía, Mulatto, Rubi Rose oraz Sukihana.


Cardi B - WAP feat. Megan Thee Stallion [Official Music Video]

5. Maroon 5 featuring Cardi B – „Girls Like You”

Ta piosenka nam się tak spodobała ze napisaliśmy o niej cały tekst wiec zachęcamy do przeczytania materiału „Najlepsza piosenka: Maroon 5 „Girls Like You””.

Maroon 5 - Girls Like You ft. Cardi B (Official Music Video)

4. „Bodak Yellow”

„Bodak Yellow” to przełomowa piosenka raerki. To właśnie dzięki tej kompozycji niezbyt dobrze znana, była striptizerka, stała się gwiazdą rapu. „Bodak Yellow” to gra słowna nawiązująca do Kodaka Blacka, ponieważ utwór muzycznie korzysta z kompozycji „No Flockin” młodego rapera.

Klip nakręcono w Dubaju. Za reżyserię odpowiada Picture Perfect. Gepard występujący w klipie został pożyczony od lokalnego sułtana.

Cardi B - Bodak Yellow [OFFICIAL MUSIC VIDEO]

3. „Be Careful”

Kompozytorami piosenki są nasza bohaterka, Jordan Thorpe oraz Boi-1da, Vinylz i Frank Dukes. W utworze wykorzystano sample z „Ex-Factor” Lauryn Hill, która z kolei zsamplowała „Can It Be All So Simple” Wu-Tang Clan. Ta ostatnia piosenka natomiast zwiera fragmenty „The Way We Were” Barbry Streisand, z tego powodu Lauryn Hill, ośmiu członków Wu-Tang Clanu, Marvin Hamlisch, Alan Bergman oraz Marilyn Bergman występują jako współkompozytorzy.

Piosenka została nagra na w Nowym Jorku w Chuing King Studios przez Commissionera Gordona, który w tym samym studiu nagrywał „Ex-Factor” Lauryn Hill.

Za teledysk odpowiada Jora Frantzis. Choć piosenka jest o niewierności, Cardi B zapewniała, że nie ma na myśli ojca swojego dziecka, Offseta, lecz partnerów z wcześniejszych relacji.

Cardi B - Be Careful [Official Video]

2. Bruno Mars Feat. Cardi B – „Finesse (Remix)”

O tej kompozycji pisaliśmy przy okazji „16 najlepszych piosenek stycznia 2018”, więc zachęcamy do przypomnienia sobie tamtego artykułu.

Bruno Mars - Finesse (Remix) (feat. Cardi B) (Official Music Video)

1. Cardi B, Bad Bunny & J Balvin – „I Like It”

O tej znakomitej piosence pisaliśmy już przy okazji „Najlepszych piosenek Orange Festivalu 2019” i chętnie odsyłamy do tego tekstu.

Cardi B, Bad Bunny & J Balvin - I Like It [Official Music Video]

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze