Najlepsze piosenki Kraków Live Festival 2019

Post Malone fot. NajlepszePiosenki.pl


Kraków Live Festival 2019 będzie w tym roku zdecydowanie taneczny.

Years & Years – „If You’re Over Me”

Nie jesteśmy tak do końca przekonani, że Years & Years jest nam na Kraków Live Festival 2019 tak bardzo potrzebne. Nie żebyśmy jakiś bardzo Anglików nie lubili. Po prostu Years & Years zagrali w Warszawie miesiąc temu, latem 2018 na Open’erze a latem 2017 roku na Orange Warsaw Festival.

Skoro tak to pisaliśmy o nich już wiele razy choćby w tekście „17 najlepszych piosenek Open’er Festivalu 2018”.

Years & Years – If You're Over Me (Official video)

Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen – „These Days”

O tej piosence pisaliśmy już przy okazji „16 najlepszych piosenek stycznia 2018”. A wcześniej Macklemore był też głównym bohaterem naszego tekstu „10 najlepszych piosenek Macklemore’a”. Ponieważ kompozycja była wielkim przebojem zapewne jest szansa, by Macklemore wykonał ją podczas Kraków Live Festival 2019.

Rudimental – These Days feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen [Official Video]

Post Malone ft. 21 Savage – „Rockstar”

„Rockstar” to pierwszy numer jeden listy Billboardu zarówno dla Post Malone’a jak i dla 21 Savage. Ten drugi obecnie nazywany brytyjskim raperem, podczas premiery kawałka był jeszcze amerykańskim raperem z Atlanty. Jak wiadomo ostatnio został aresztowany gdyż okazało się, że nie ma amerykańskiej wizy.

Dziennikarze magazynów „Spin” oraz „Time” uznały „Rockstar” za jeden z najgorszych kawałków 2017 roku.

W teledysku wyreżyserowanym przez Emila Navę niektórzy doszukiwali się cytatów z japońskiego filmu „Lady Snowblood”.

Remiksy piosenki przygotowali Nicky Jam i Ozuna (wersja latynoska), Jadakiss i Nino Man, Lil Wayne z Nicki Minaj i Fetty Wap.


Post Malone – rockstar ft. 21 Savage

Major Lazer & DJ Snake feat. MØ – „Lean On”

O tej piosence to pisaliśmy już dwa razy. Najpierw przy okazji „10 piosenek 2015 roku, które obejrzano ponad 7 miliardów razy” a potem w tekście „9 najlepszych piosenek Major Lazer”. Trochę wstyd się przyznać, ale choć uwielbiam te piosenkę całkiem zapomniałem, że współtwórcą poza Diplo i MØ jest także DJ Snake. Jeśli francuski DJ nie zagra tego numeru na Kraków Live Festival 2019 będziemy bardzo zawiedzeni.

Major Lazer & DJ Snake – Lean On (feat. MØ) (Official Music Video)

Calvin Harris feat. Sam Smith – „Promises”

Calvin Harris był już W Krakowie w 2009 roku na dość fantastycznej imprezie Selector Festival, która zginęła niestety śmiercią naturalną. Wtedy był wschodzącą gwiazdą muzyki elektronicznej z lekkim popowym zacięciem. Dziś jest gwiazdą absolutną nie tylko mającą na koncie miliardy streamów i dziesiątki znakomitych singli, ale także kilkumiesięczny związek z Taylor Swift.

Calvin Harris jest na dzisiejszej scenie popowej osobą wyjątkowo utalentowaną. W każdej jego kompozycji jest jakiś smaczek, który sprawia, że wyróżnia się ona spośród tysięcy popowych piosnek ukazujących się co roku. O jego talencie niech świadczy poniższa kompozycja, czyli „Promises”. Calvinowi Harrisowi udało się coś co wydawało nam się niemożliwe: Słuchamy piosenki z udziałem Sama Smitha z przyjemnością.

Calvin Harris, Sam Smith – Promises (Official Video)

Kraków Live Festival 2019
Calvin Harris, DJ Snake, Krzysztof Zalewski, Macklemore, Masego, Post Malone, PRO8L3M, Ski Mask The Slump God, Years & Years
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, 16-17 sierpnia 2019


Komentarze

Wojciech Duś

Wojtek Duś widział więcej koncertów niż zjadł kotletów, a kotlety lubi. Lubi też hip-hop, elektronikę i rock alternatywny. Pracował w korporacjach, ale niezbyt długo. Ulubiona wokalistka: Janelle Monáe. Ulubiony raper: Kendrick Lamar.