Najlepsze piosenki rozdają książkę „Dzika droga. Jak odnalazłam siebie”

"Dzika droga" fot. Imperial - Cinepix/NajlepszePiosenki.pl


Mamy dla Was powieść Cheryl Strayed „Dzika droga. Jak odnalazłam siebie”.

Reese Witherspoon i Laura Dern za kreacje w filmie „Dzika droga” zostały nominowane do Oscara (i przegrały odpowiednio z Julianne Moore i Patricia Arquette). Nim jednak powstał obraz, który wyreżyserował Jean-Marc Vallée, była autobiograficzna, tak samo zatytułowana książka Cheryl Strayed. Kobiety, która, by dojrzeć, znaleźć siebie, uporać się ze swoimi problemami, ruszyła w wyprawę szlakiem Pacific Crest Trail.
– Pierwszy raz usłyszałam o nim zaledwie siedem miesięcy wcześniej, kiedy mieszkałam w Minneapolis, byłam smutna, zrezygnowana, o krok od rozwodu z mężczyzną, którego wciąż kochałam – czytamy w książce opatrzonej podtytułem „Jak odnalazłam siebie”. – Stałam w sklepie ze sprzętem turystycznym, żeby kupić składaną szuflę, kiedy wzięłam do ręki z pobliskiej półki książkę „The Pacific Crest Trail tom 1: California”, i przeczytałam notkę na tyle okładki. Według niej Pacific Crest Trail był ciągnącym się przez dzicz szlakiem, który zaczynał się na granicy z Meksykiem w Kalifornii i kończył tuż za granicą z Kanadą, biegnącym granią dziewięciu pasm górskich – Laguna, San Jacinto, San Bernandino, San Gabriel, Liebre, Tehachapi, Sierra Nevada, Klamath i Gór Kaskadowych. W linii prostej miał nieco ponad 1600 kilometrów, ale w istocie był niemal dwukrotnie dłuższy. Ciągnął się przez całą Kalifornię, Oregon i Waszyngton, parki narodowe i rezerwaty, obszary federalne, plemienne, prywatne, pustynie, góry i lasy, przecinając rzeki i autostrady. Odwróciłam książkę i spojrzałam na okładkę – otoczone głazami jezioro, nad którym górowały skaliste granie i błękitne niebo – po czym odłożyłam ją na półkę, zapłaciłam za łopatę i poszłam sobie.

Cheryl Strayed „Dzika droga. Jak odnalazłam siebie”
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Przekład: Joanna Dziubińska

Mamy dla was dwa egzemplarze wydawnictwa, które w Stanach Zjednoczonych rozeszło się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Aby je otrzymać wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie w ramce i… mieć nieco szczęścia w losowaniu. Odpowiedzi należy udzielać w facebookowych komentarzach poniżej. Laureatów wylosujemy 11 marca, we środę. O formie przekazania nagród poinformujemy laureatów po losowaniu, w którym wezmą udział tylko te osoby, które wcześniej polubią nasz profil na Facebooku.

Pytanie konkursowe:

Podaj choć jeden polski tytuł książki scenarzysty filmu 'Dzika droga', Nicka Hornby'ego, albo napisz jakiemu klubowi piłkarskiemu kibicuje.

Komentarze

Wojciech Duś

Wojtek Duś widział więcej koncertów niż zjadł kotletów, a kotlety lubi. Lubi też hip-hop, elektronikę i rock alternatywny. Pracował w korporacjach, ale niezbyt długo. Ulubiona wokalistka: Janelle Monáe. Ulubiony raper: Kendrick Lamar.