Najlepsze piosenki rozdają książki „David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię.”

"David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię." fot. SQN/NajlepszePiosenki.pl


Mamy dla Was dwie książki „David Bowie. STARMAN. Człowiek, który spadł na ziemię.”

Dokładnie rok temu świat stracił legendę, bez której muzyka nigdy nie będzie taka sama. „Ziggy Stardust”, „Changes”, „Under Pressure”, „Let’s Dance”, „Fame”, „Heroes” i oczywiście „Starman” to sztandarowe utwory Davida Bowiego, muzyka, którego sposób bycia zadomowił się w naszej świadomości na dobre, równolegle z jego twórczością. Pisał lub nagrywał praktycznie ze wszystkimi – od Iggy’ego Popa, przez Freddiego Mercury’go, aż do Johna Lennona. Sprzedał 136 milionów albumów, dysponował jedynym w swoim rodzaju głosem, a jego twórczość wywarła znaczny wpływ na wielu wykonawców, takich jak Nirvana czy Franz Ferdinand.

„Starman. Człowiek, który spadł na ziemię” to interesujące podsumowanie kariery Davida Bowiego. Każdy epizod jego kariery został opisany z niezwykłą dbałością o szczegóły, a liczne anegdoty sprawiają, że Starmana czyta się jednym tchem. Autor nie idealizuje artysty, nie tworzy sztampowej laurki, natomiast sprawia, że bohatera tej książki nie sposób nie lubić, nawet jeśli nie jest się jego fanem.


To już drugie wydanie monumentalnej biografii Davida Bowiego – ikony popkultury, nonkonformisty, jednego z najważniejszych muzyków wszech czasów.Zachęcamy do przeczytania tekstu „9 najlepszych piosenek Davida Bowiego i kogoś innego.

Aby wygrać książkę wydawnictwa SQN należy odpowiedzieć na pytanie znajdujące się w ramce. Odpowiedzi należy udzielać w facebookowych komentarzach poniżej. Laureatów wylosujemy 21 stycznia w sobotę. O formie przekazania książek poinformujemy laureatów po losowaniu, w którym wezmą udział tylko te osoby, które wcześniej polubią nasz profil na Facebooku.

Pytanie konkursowe:

Jak długo trwało małżeństwo Davida Bowiego z Iman?