Najlepsze piosenki rozdają książki „Faith No More. Królowie życia (i inne nadużycia)”Mamy dla Was książki „Faith No More. Królowie życia (i inne nadużycia)”.

Autorem książki o amerykańskiej formacji jest Maciej Krzywiński, dziennikarz „Metal Hammera” czy „Musick Magazine”, a jak zapowiada wydawca In Rock, to pierwsza na świecie tak obszerna i aktualna biografia zespołu.Klawiszowiec Faith No More, Roddy Bottum, powiedział kiedyś, że przyszło mu grać w bardzo dziwnym zespole. Wcale się nie krygował. Nie kpił. Nie robił sobie jaj. Autentycznie nie mógł nadziwić się, jak dziwnemu przedsięwzięciu poświęcił ponad dwie dekady swojego życia.

Dziwny jest zespół, który nigdy nie miał zamiaru dopasować się do oczekiwań świata. A może dziwny jest świat, który czasem nie nadążał za zwrotami akcji dyktowanymi przez Faith No More?
Dziwny jest zespół, którego członkowie przez długie lata za sobą nie przepadali. A mimo to nagrywali w takiej konfiguracji muzykę, która bawi i straszy. A także dziwi.
Dziwny jest zespół, którego wokalista nie chce pić piwa, bo woli je… nosić. Nie dźwigać skrzynki, tylko nosić jak, na przykład, koszulę.
Dziwny jest zespół, który postanawia promować pierwszy od osiemnastu lat album piosenką, której tytuł radiowcom z trudem przechodzi przez usta. A polskie tłumaczenie tego tytułu może przyprawić Ryszarda Nowaka o zawał.
Dziwny jest zespół, który nie ma oporów, by piosenkę o ekskrementach śpiewać w scenerii złożonej ze świeżych kwiatów.
Dziwny jest zespół, który lubi irytować słuchaczy, którzy przyszli na jego koncert.


Ale – jak ujął to Joker w filmie „Mroczny rycerz” – „Co cię nie zabija, czyni cię dziwniejszym”. „Królowie życia (i inne nadużycia)” to książka o tym, jak Faith No More nie dali się zabić.

"Faith No More. Królowie życia (i inne nadużycia)" fot. INRock/NajlepszePiosenki.pl

„Faith No More. Królowie życia (i inne nadużycia)” fot. INRock/NajlepszePiosenki.pl

Aby wygrać książkę należy odpowiedzieć na proste pytanie znajdujące się w ramce. Odpowiedzi należy udzielać w facebookowych komentarzach poniżej. Laureatów wylosujemy 2 kwietnia. O formie przekazania publikacji poinformujemy laureatów po losowaniu, w którym wezmą udział tylko te osoby, które wcześniej polubią nasz profil na Facebooku.

Pytanie konkursowe:

Wymień ze trzy kapele, w których udzielał się Mike Patton (Faith No More się nie liczy).

Czytaj też:
10 najlepszych piosenek Faith No More
10 najlepszych piosenek Faith No More (część II)
Faith No More „Sol Invictus” – Recenzja
Faith No More w Krakowie + 6 najlepszych piosenek


Komentarze

Wojciech Duś

Wojtek Duś widział więcej koncertów niż zjadł kotletów, a kotlety lubi. Lubi też hip-hop, elektronikę i rock alternatywny. Pracował w korporacjach, ale niezbyt długo. Ulubiona wokalistka: Janelle Monáe. Ulubiony raper: Kendrick Lamar.