Najlepsze piosenki rozdają książki „Sepultura. Brazylijska furia”

Sepultura fot. Mystic Production/NajlepszePiosenki.pl


Mamy dla Was książki „Sepultura. Brazylijska furia” Jasona Korolenki.

Sepultura po portugalsku znaczy grób. Dla fanów ciężkiego grania Sepultura to jeden z najznamienitszych przedstawicieli metalu założony przez Igora i Maksa Cavalerów z Belo Horizonte.Braci już nie ma w składzie, ale kapela nadal istnieje, nagrywa płyty i gra znakomite koncerty. Do dziś Sepultura ma na koncie 13 studyjnych albumów, które na całym świecie rozeszły się w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

– Oczywiście przeszliśmy ewolucję – mówił basista Paulo Jr. – Wszyscy ludzie, którzy przewinęli się przez zespół – od początku aż do teraz – wiedzą, jak trzeba odnosić się do tej nazwy i jak ją reprezentować. Można powiedzieć, że stworzyliśmy monstrum. Wprawdzie ważni muzycy opuścili zespół w przeszłości, ale ta nazwa ciągle zachowuje znaczenie i każdy, kto przychodzi na koncerty grupy wie, co robić, by nikt nie czuł się rozczarowany. Myślę, że nazwa jest obecnie znacznie silniejsza niż nazwisko któregokolwiek z członków zespołu.


Gdyby nie nasza pasja, już byśmy nie grali – dodał gitarzysta Andreas Kisser. – Nie jesteśmy niewolnikami samych siebie. Nie jesteśmy zniewoleni nazwą Sepultura. Codziennie nadajemy tej nazwie nowe znaczenie, bo uwielbiamy to robić, a cała reszta jest konsekwencją tego działania.

Powyższe cytaty pochodzą właśnie z książki „Sepultura. Brazylijska furia”, wydanej nakładem In Rock. Mamy dla was dwa egzemplarze wydawnictwa.

Jason Korolenko – Sepultura. Brazylijska furia.
Wydawnictwo In Rock
Przekład: Lesław Haliński
272 strony + zdjęcia

Aby wygrać książkę należy odpowiedzieć na proste pytanie znajdujące się w ramce. Odpowiedzi należy udzielać w facebookowych komentarzach poniżej. Laureatów wylosujemy 28 lutego, w sobotę. O formie przekazania nagród poinformujemy laureatów po losowaniu, w którym wezmą udział tylko te osoby, które wcześniej polubią nasz profil na Facebooku.

Pytanie konkursowe:

Gitarzysta Sepultury Andreas Kisser udziela się także w innych kapelach. Podaj nazwę choć jednej z nich.

Komentarze

Wojciech Duś

Wojtek Duś widział więcej koncertów niż zjadł kotletów, a kotlety lubi. Lubi też hip-hop, elektronikę i rock alternatywny. Pracował w korporacjach, ale niezbyt długo. Ulubiona wokalistka: Janelle Monáe. Ulubiony raper: Kendrick Lamar.