Taylor Swift – No Body, No Crime – Najlepsza piosenka 2020 rokuSiostrzany zespół Haim w chórkach i inspirowany kryminalnymi powieściami tekst. „No Body, No Crime” szybko zwraca na siebie uwagę. Piosenka pochodzi z nowej płyty Taylor Swift, która ukazała się znienacka.

Amerykańska wokalistka znowu to zrobiła. Wiele osób nie zdążyło jeszcze osłuchać się z „Folklore”, a Taylor znów zaskoczyła nowym krążkiem. Płyta zatytułowana została „Evermore”, a jej premiera odbyła się 11 grudnia. Swift zależało, by album ukazał się w okolicach jej 31. urodzin. Muzycznie mamy do czynienia z brzmieniem, które Taylor rozwinęła na poprzedniku. Ponownie zawiązała sojusz z Aaronem Dessnerem, Jackiem Antoffem i Justinem Vernonem. Na „Evermore” mamy więc do czynienia z folkiem i chamber popem oraz kilkoma wyjątkami.

Jeśli chcecie przypomnieć sobie cały album „Folklore”, to odsyłam do recenzji mojej redakcyjnej koleżanki.

Taylor Swift i siostry Haim znają i przyjaźnią się od kilku lat

No Body, No Crime

Perełką na nowym wydawnictwie Taylor Swift jest kompozycja nosząca intrygujący tytuł „No Body, No Crime”. Do jej zarejestrowania Amerykanka zaprosiła zespół Haim. Dziewczyny nie miał jednak okazji zbyt się wykazać, bo wylądowały w chórkach. Całość jest znakomitą i puszczającą oczko piosenką country traktującą o zemście na niewiernym mężczyźnie. Cieszy bardzo ten powrót Swift do muzycznych korzeni i melodii rodem z Nashville.

I’ve cleaned enough houses to know how to cover up a scene / Good thing Este’s sister’s gonna swear she was with me

Siostry Haim to nie jedyni goście na płycie „Evermore”. Aaron Dessner ściągnął do studia zespół The National, który towarzyszy Swift w piosence „Coney Island”. A dokładniej obok artystki słyszymy w nim baryton Matta Berningera. W tytułowym utworze udziela się za to Bon Iver, który śpiewał w pięknym „Exile” z poprzedniej płyty.


Taylor Swift featuring Haim „No Body, No Crime”
Data premiery: 11 grudnia 2020 roku
Autorzy piosenki: Taylor Swift
Liczba odsłon na YouTube: 2 954 317
Liczba odtworzeń w Spotify: 11 608 443

Taylor Swift - no body, no crime (Official Lyric Video) ft. HAIM

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze